Vedoucí Plzeň s Duklou nezaváhala, vyhrála i druhá Sparta

Fotbalisté Plzně povedou i po 20. kole Gambrinus ligu o tři body před Spartou. Viktoria porazila Duklu 4:0 a pražský tým vyhrál v Hradci Králové 2:1. Body v boji o přední příčky ztratil Jablonec, který remizoval s Teplicemi 0:0.

Plzeňský Marek Bakoš se raduje z úvodního gólu do sítě Dukly

Plzeňský Marek Bakoš se raduje z úvodního gólu do sítě Dukly | Zdroj: ČTK

Zápas Plzně s Duklou výrazně ovlivnila hned 1. minuta. Netrvalo to totiž ani 30 sekund a stoper hostujícího Vorel týmu měl po práci, protože ho rozhodčí Drábek po souboji s Teclem vyloučil.

Viktoria využila přesilovku hned po čtvrt hodině, kdy Ďuriš vybídl ke snadné dorážce Bakoše. Dukla ale místo frustrace zvolila jako reakci na červenou kartu a inkasovaný gól aktivní a nebojácnou hru.

A z té vyplynul i pokutový kop. Pospěch ho ale ve 33. minutě neproměnil, a tak Plzeň o výhru nepřišla. Ve druhém poločasu ji navíc góly Čišovského, Kovaříka a Adamova proměnila v debakl Pražanů.

Sparta musela v Hradci výsledek otáčet

Sparta nezačala utkání na východě Čech dobře. Už ve 3. minutě totiž inkasovala, když se hlavou prosadil Štěpán. Hosté se navíc dlouho nemohli dostat do vážnější šance. Ta přišla až ve 36. minutě a hned byla stoprocentní.

Centr ze strany se dostal na zadní tyč k Lafatovi, který ovšem zblízka napálil jen tyč. Gólu se ale sparťanští fotbalisté do přestávky nakonec dočkali. Už v nastaveném čase první půle zaváhal v pokutovém území domácí Holeš a Krejčí technickou střelou nedal Lindrovi šanci.

Stejně jako v úvodu zápasu mohl Hradec zažít povedený vstup i do druhého poločasu. Po Harbově přihrávce a teči Štěpána měl hostující gólman Vaclík obrovské štěstí, že ho míč trefil a neprošel do sítě.

Po této příležitosti se dlouho před oběma brankami prakticky nic nedělo. Rozhodnutí přišlo až v 80. minutě. Krejčí zůstal nepokrytý před Lindrem a dal svůj druhý gól v utkání.

Jablonec získal s Teplicemi jen bod

Jablonec byl v úvodu zápasu aktivnější, měl ale jedinou vážnější šance. V 9. minutě se dostal Novák k zakončení zblízka, hostující gólman Grigar ovšem jeho pokus dokázal zlikvidovat. A Teplice postupně hru vyrovnaly.

Navíc chvíli před půlhodinou utkání mohly skórovat. Ljevaković si naběhl na povedenou přihrávku Litsingiho, na dlouhou nohu ale zamířil jen do tyče. Podobný průběh pak měl i druhý poločas.

00:00 / 00:00

S teplickým gólmanem Tomášem Grigarem mluvil po utkání v Jablonci Michal Jurman

Po počáteční převaze domácích si zopakovali spolupráci Litsingi s Ljevakovićem, bosenský fotbalista měl ovšem potíže s přebráním míče a nakonec se ani nedostal ke střele. Do konce zápasu potom hrozil už jen Jablonec.

Protože ale Čížek v nadějné pozici netrefil v 75. minutě branku a nad letěla v samotném závěru nebezpečná střela Vaňka, skončilo utkání 0:0. Hostující Teplice po zisku jednoho bodu opustily poslední místo.

Fotbalová Gambrinus liga - 20. kolo:

Baumit Jablonec - FK Teplice 0:0

Rozhodčí: Nenadál - Blažej, Zeman. ŽK: Ljevakovič, Vondrášek, Litsingi, Kaufman (všichni Teplice). Diváci: 2195.

FC Hradec Králové - Sparta Praha 1:2 (1:1)

Branky: 3. Štěpán - 45.+2 a 80. Krejčí. Rozhodčí: Kocourek - Pospíšil, Kříž. ŽK: Lindr, Jánošík (oba Hradec). Diváci: 6947.

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 4:0 (1:0)

Branky: 15. Bakoš, 62. Čišovský, 86. Kovařík, 88. Adamov. Rozhodčí: Drábek - Košec, T. Kovařík. ŽK: Procházka, Bakoš, Rajtoral (všichni Plzeň). ČK: 1. Vorel (Dukla). Diváci: 8754.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít