Vedoucí Sparta prohrála v Hradci Králové 0:1

Fotbalisté Sparty potřetí v sezóně nebodovali. Vedoucí tým Gambrinus ligy prohrál v úvodním duelu 18. kola na hřišti Hradce Králové 0:1. O jedinou branku zápasu se postaral v 53. minutě z penalty Dvořák.

Fotbalista Sparty Vlasitmil Vidlička (vlevo) v Hradci nedohrál, po jeho faulu navíc domácí z penalty rozhodli | Zdroj: ČTK

Hostě byli bez tvůrce Matějovského jako šachista bez mozku a jejich neškodný výkon strčili domácí do kapsy jenom chutí a poctivostí. Ty přinesly největší hradecké šance po přestávce.

Nejprve sám před Švengrem selhal Zelený, ale Štěpán v podobné situaci vybojoval červenou kartu pro sparťana Vidličku i pokutový kop, který v 53. minutě proměnil Dvořák.

Až tyto události vybičovaly hosty k větší aktivitě, jenže v jejich snaze převažovala silovost nad nápady. A s tím si domácí obrana bez potíží poradila. Náskok Sparty v čele Gambrinus ligy se tak může snížit na rozdíl tří bodů, Liberec ale musí zítra porazit Příbram. Hradec je zatím jedenáctý.

18. kolo fotbalové Gambrinus ligy:

FC Hradec Králové - Sparta Praha 1:0 (0:0)
Branka: 53. P. Dvořák z pen. Rozhodčí: Zelinka - Kocián, Hájek. ŽK: Černý, Poděbradský, Mrázek - Holek, Kadeřábek. ČK: 52. Vidlička (Sparta). Diváci: 6300.

Jan Kaliba, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít