Vedoucí Sparta remizovala na Slavii, už jen bod na ni ztrácí Liberec

Bez vítěze skončilo ve 22. kole fotbalové Gambrinus ligy velké pražské derby. Slavia totiž remizovala s veoducí Spartou 1:1. Druhý Liberec potom vyhrál nad Bohemians 1905 3:0 a přiblížil se Spartě na rozdíl jednoho bodu. SLovácko potom porazilo předposlední Baník Ostrava 1:0.

Střelci gólů sparťan Přikryl (vlevo) a slávista Latka (druhý zprava) v souboji

Střelci gólů sparťan Přikryl (vlevo) a slávista Latka (druhý zprava) v souboji | Zdroj: ČTK

Slavia Praha - Sparta Praha 1:1 (1:0)

Sešívaní byli směrem dopředu hodně hladoví a ve 14. minutě přerušil jarní střelecké trápení přesně hlavičkující Latka.

Na druhé straně mohl odpovědět podobným způsobem Janošík, proti byl ale brankář Berkovec, který pak skvěle zasáhl i při Hušbauerově tečovaném pokusu.

Favorita už poněkolikáté na jaře vysvobodilo mládí. V 75. minutě se nádherně uvolnil Krejčí, trefil sice břevno, ale míč vrátil do poloodkryté branky Přikryl. Utkání tak nakonec skončilo remízou 1:1.

Branky: 14. Latka - 74. Přikryl. Rozhodčí: M. Paták - Zlámal, Moláček. ŽK: Blažek (Slavia). Diváci: 16.516.

Slovan Liberec - Bohemians 1905 3:0 (1:0)

Domácí se na vítězství 3:0 ani moc nenadřeli. Vedli od 17. minuty, kdy se trefil nekompromisně Gebre Selassie. Ve druhé půli pak Severočeši praktikovali to, co si ověřili v první – nechat neškodné Bohemians 1905 hrát a občas zaútočit.

Nejprve se zdálky trefil v 53. minutě Bosančić, třetím gólem pak potvrdil vítězství Nezmar. Ten se trefil po rohu v 76. minutě a dokázal, že i když momentálně nastupuje ve středu obrany, stále umí skórovat.

Branky: 17. Gebre Selassie, 53. Bosančič, 76. Nezmar. Rozhodčí: Adámek - Chytil, Slavík. ŽK: Rilke, Rabušic - Lukáš, Moravec. Diváci: 5508.

1. FC Slovácko - Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Hráči ostravského Baníku, kteří byli od začátku aktivnější, se nakonec střelecky neprosadili. Nevýrazný výkon domácích oživil až příchod Hlúpika, který v 58. minutě poslal svůj tým do vedení. A i když hrálo Slovácko po Volešákově vyloučení poslední čtvrthodinu v deseti, jednogólový náskok dokázalo udržet.

Branka: 58. Hlúpik. Rozhodčí: Mikel - Pelikán, Peřina. ŽK: Volešák, Kubáň, Heča - Vrťo. ČK: 76. Volešák. Diváci: 6355.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít