Vedoucí Viktorii Plzeň vystřelil vítězství na hřišti Slovácka Hořava

Vedoucí tým tabulky fotbalové Synot ligy Viktoria Plzeň vyhrála ve 12. kole na hřišti Slovácka 1:0 a odskočila druhé Spartě na rozdíl čtyř bodů. Úřadující mistři mají však k dobru utkání s Mladou Boleslaví.

Slovácko prohrálo s Plzní. V souboji domácí Michal Trávník (v bílém) a Václav Procházka | Zdroj: ČTK

Slovácko tak potvrdilo horší formu z posledních zápasů. Šňůru bez vítězství protáhlo na čtyři ligové zápasy. To Viktoria se stále veze na vítězné vlně. Svěřenci trenéra Koubka vyhráli páté utkání v řadě.

Ale nebyl to nijak pohledný zápas, šancí bylo na obou stranách poskromnu. V prvním poločase dokonce ani jedno mužstvo nevystřelilo přímou střelu na branku.

Po změně stran už se hrála přeci jenom atraktivnější podívaná. Zejména Plzeň zvýšila obrátky a blízko gólu byl kanonýr Tecl, po něm nebezpečně střílel Procházka, ale gólman Heča si poradil.

Rozhodnutí přišlo půl hodiny před koncem zápasu. Střídající Hořava, který do druhého poločasu naskočil za Koláře, dostal ideální přihrávku od Petržely, krásně si jí zpracoval a technickou střelou do pravého horního rohu nedal Hečovi šanci.

Vyrovnat mohl Kerbr, ale po závaru před plzeňskou brankou netrefil míč mezi tyče. Čtyři minuty před koncem pak pokazil Kaloudovi radost brankář Kozáčik, který tak uhájil čisté konto i výhru Plzně.

12. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)
Branka: 63. Hořava. Rozhodčí: Orel - Kordula, Blažej. ŽK: Kuncl - Vaněk. Diváci: 5408.
Slovácko: Heča - Kuncl, Břečka, T. Rada, Reinberk - Šumulikoski - Trávník, Kalouda, Valenta (87. R. Mezlík), Havlík (87. Košút) - Kerbr. Trenér: Habanec.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, R. Hubník, Procházka, Limberský - Vaněk, Hrošovský - Petržela (84. Kovařík), D. Kolář (46. Hořava), Pilař - Tecl (57. Holenda). Trenér: M. Koubek.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít