Vedra trápí i fotbalisty, v Ostravě vyhlásil sudí během zápasu pauzu

Tropická vedra v Česku se dotkla každého z nás. A to platí také o vrcholových sportovcích. Ne, že by se sportovní akce překládaly na chladnější dny, ovšem v několika zápasech Gambrinus ligy se hráči dočkali neobvyklého přerušení hry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

2. kolo první fotbalové ligy FC Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav, 27. července 2013 v Ostravě. Vpředu je Jakub Rolinc (Baník) | Zdroj: ČTK

Do úvodního výkopu na Bazalech zbývalo jen pár desítek vteřin a teploměr umístěný kousek od hrací plochy ukazoval 31 stupňů ve stínu.

„Asi dvacet minut jsem tu nemohl popadnout dech. Dá se hrát, ale moc jednoduché to není,“ oddechoval ostravský Antonín Fantiš.

„Já jsem hrál první půlku na sluníčku, tak že jsem pak vykapal,“ přidal se ke svému spoluhráči Martin Lukeš, a stejně jako oni dva se na trávníku cítili všichni hráči.

I proto jim přišlo vhod gesto rozhodčího Pavla Královce, který v 25. minutě utkání na několik vteřin přerušil.

„Dokážu se vžít do role hráčů, v takových podmínkách, které tu panují, je optimální, aby se občerstvili. Je to podle mě adekvátní řešení,“ okomentoval své rozhodnutí Pavel Královec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Radima Sajbota z utkání na Bazalech, kde fotbalisté bojovali s vedrem občerstvovací pauzou

Podle původních plánů měla podobná občerstvovací pauza přijít i ve druhé půli, ovšem tentokrát už se nekonala. I když vedro bylo stále stejné.

„Ptal jsem se ve druhém poločasu hráčů na ploše, jestli tu přestávku na občerstvení chtějí. Někteří řekli, že ano, ale další, že ne, a protože nebyli všichni stejného názoru, upustil jsem od toho,“ vysvětlil hlavní sudí.

„Já jsem tam řval, ať to udělají, ale zaslechl jsem, že Johana to nechtěl, asi víme proč, ale nakonec jsme to zvládli, tak je to jedno,“ pochvaluje si střelec úvodní ostravské branky nejen výhru Baníku 2:1, ale také posunutí zápasu až na podvečerní hodiny. Původně se totiž na Bazalech mělo hrát už odpoledne.

„Kdybychom hráli ve čtyři, to bychom tam asi umřeli úplně,“ říká Antonín Fantiš – a není se co divit. V době skončení zápasu ukazoval teploměr na Bazalech rovných 30 stupňů.

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme