Velká fotbalová kauza je zřejmě jedna velká blamáž

Slavná taška, kterou šéf fotbalové Sparty Daniel Křetínský předal prvnímu muži českého fotbalu Miroslavu Peltovi, obsahuje asi tolik třaskavého materiálu, jaká je v poslední době produktivita českého národního týmu. Zatím se pouze spekulovalo o tom, co v tašce je.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf protikorupčního útvaru Tomáš Martinec

Šéf protikorupčního útvaru Tomáš Martinec | Foto: Filip Jandourek

„V té tašce byly osobní věci. Ta kabela nemá nic společného s těmi informacemi, které poskytl pan Křetínský. V té kabele nebylo nic, co se týká důkazů,“ odkryl karty v diskusním pořadu Studio Česko šéf Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Tomáš Martinec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se šéfem protikorupční policie Tomášem Martincem diskutuje moderátor Ondřej Černý.

Podle spekulací měla obsahovat informace o možném ovlivňování zápasů rozhodčími, nebo napojením ligy na sázkařské mafie.

Policie ale očekávání fotbalových fanoušků mírní.

„Z mého pohledu byla vytvořena bublina, z toho, co všechno v té tašce mělo být. Skutečnost je taková, že pan Křetínský v té tašce nepřinesl žádné materiály. Předsedovi Fotbalové asociace přinesl pouze informace, se kterými v tuto chvíli pracujeme. Pokud jde o to, co jsem se dozvídal z různých sdělovacích prostředků, jak tam byly nahrávky, jak tam byly nějaké kazety, jak tam byly dokumenty, tak to byly výmysly novinářů,“ řekl Rádiu Česko šéf protikorupční policie Tomáš Martinec.

Marián Vojtek, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme