Velšané žijí svůj sen. Semifinále mistrovství Evropy si vydřeli tvrdou prací

Před fotbalovým mistrovstvím Evropy se mluvilo v souvislosti s Walesem hlavně o Garethu Baleovi. Teď už to ale tak úplně neplatí. Draci totiž postupují, postupují a postupují, přepisují svoji historii a jsou už v semifinále šampionátu. Naposledy dokázali vyřadit mladý a favorizovaný tým Belgie, a to i díky své píli.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Takhle se Chris Coleman v pátek radoval z druhého gólu Walesu při výhře nad Belgií 3:1

Takhle se Chris Coleman v pátek radoval z druhého gólu Walesu při výhře nad Belgií 3:1 | Zdroj: Reuters

„O nocích, jako je tahle, se vám jenom zdá. Nikdy nemůžete vědět, jestli budete dost dobří nebo šťastní, abyste zažili podobnou věc. Ale když máte štěstí a stane se, je to nepopsatelný pocit,“ vyprávěl nadšeně trenér Chris Coleman.

S týmem si na šampionátu užívá každou minutu. Vždyť na historicky druhou účast na velkém turnaji čekal Wales od světového šampionátu v roce 1958. A teď s ním nikdo – snad kromě nejvěrnějších fanoušků – v semifinále mistrovství Evropy nepočítal.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nocích, jako je tahle, se vám jenom zdá, vyprávěl nadšeně kouč velšské reprezentace Chris Coleman po pátečním vítězství nad Belgičany

„Před čtyřmi lety jsme byli tak strašně daleko od toho, kam jsme se teď dostali a v jaké pozici jsme. A myslím, že tohle je obrovský příklad pro všechny – můj realizační tým a hráče. Když opravdu věříte, pracujete dost tvrdě a máte samozřejmě trochu talentu… Ale hlavně musíte dřít, a to jsme udělali,“ popisuje cestu k současnému úspěchu Coleman.

Velšská reprezentace ve Francii udivuje, a může se spolehnout hlavně na obětavou práci celého týmu, kterému se podřizuje i hvězda světového fotbalu Gareth Bale. S výsledky ale rostou očekávání fanoušků, kteří si teď možná představují, že bude Wales i nadále vyhrávat.

„Nemůžete jít pokaždé do zápasu a kontrolovat výsledek. Jediné, co můžete ovládat, je vlastní výkon. Ale nejsem hlupák, vím, že doma jsou tři miliony lidí, kteří šílí a zaslouží si, aby si užívali tuhle radost. Už během kvalifikace, kdy se nám dařilo a po pěti zápasech jsme byli nahoře, jsme nikdy neopustili naši cestu. Tehdy jsem říkal: ‚Neočekávejte od nás takové věci. Nechte se unést, my musíme naplnit očekávání.‘ A to jsme udělali,“ těší trenéra Colemana.

Šestačtyřicetiletý rodák ze Swansea ovšem zdůrazňuje, že zatím ani nepomyslel na případný celkový triumf. Na druhou stranu je rád, že Wales zatím překonává na turnaji jednu výzvu za druhou. Tou další bude ve středu semifinále s Portugalskem.

Mirko Vasić, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme