Věřím, že postoupíme do finále, říká fotbalový brankář Olomouce Zlámal

Fotbalisté Olomouce neztratili v posledních pěti ligových duelech s Teplicemi ani bod a dali jim celkem třináct bodů. V prvním zápase semifinále Poháru České pošty ale vyšla Sigma brankově naprázdno a za remízu 0:0 může poděkovat brankáři Zdeňku Zlámalovi. Ten zabránil minimálně dvěma teplickým gólům.

Fotbalisté Teplic brankáře Zdeňka Zlámala nepřekonali, gól nedostal ani gólman Tomáš Grigar (na snímku) | Zdroj: ČTK

"Měl jsem tam asi tři těžké zákroky, nejtěžší byl asi ten první, kdy to Pavel Dreksa skvěle zblokoval. Mahmutovič tam pak ještě dorážel a já to reflexivně vykopl. Důležité bylo, že jsme nedostali gól, protože kdybychom prohráli, bylo by to zlé. Takhle je to pořád otevřené, musíme zlepšit výkon a věřím, že postoupíme do finále," řekl brankář Zdeněk Zlámal.

Hodně efektní, ale hlavně efektivní byl váš zákrok po hlavičce teplického Matuly po rohovém kopu ...

To bylo z bezprostřední blízkosti a to je vždycky čistý reflex. A když se spojí reflex se štěstím, dopadne to takhle (smích).

00:00 / 00:00

S brankářem Sigmy Olomouc Zdeňkem Zlámalem mluvil Tomáš Minarčík

Vypadáte hodně spokojeně, k úplné pohodě chybí gól také od vašich spoluhráčů ....

Určitě. Dneska to bylo takové mdlé, hlavně první poločas nebyl úplně nejlepší. Ale v 91. minutě jsme měli obrovskou šanci, kdyby to byl gól, bylo by to super. Ale buďme rádi, že jsme žádný nedostali. Je to poločas, tam jdeme dát gól a vyhrát.

Váš soupeř po přestávce hodně zlobil, překvapilo vás to?

Víme, že Teplice mají kvalitní mančaft. Už když jsme hráli u nich v lize, hrály dobře. Není radno je podceňovat, problémy s nimi má více mužstev. Ale je to pořád poločas, takže neděláme žádné závěry a uvidíme ve čtvrtek.

Alena Benešová, Tomáš Minarčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít