Víc než zápas proti Bulharům zajímá reprezentaci Peltův boj o trenéra

Bez šance na účast na mistrovství světa v Brazílii i bez trenéra pro další důležité zápasy se pohybuje fotbalová reprezentace po Evropě. Dnes ráno odletěli čeští hráči z Malty do Sofie, kde je pod provizorním koučem Josefem Pešicem čeká poslední zápas neúspěšné kvalifikace proti Bulharsku. A jejich šéf po dobu reprezentačního srazu Miroslav Pelta jim mezitím shání nového trenéra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Pelta předal informace od šéfa Sparty Křetínského o řízení profesionálního fotbalu protikorupční policii | Zdroj: ČTK

A libuje si při tom ve hře, kterou si možná mnozí z nás s kamarády zpestřili třeba výlet do přírody. S tím rozdílem, že okolí Miroslava Pelty se teď nesnaží uhodnout, za kterou osobnost světových dějin nebo populární hudby se vydává.

Tajenkou je jméno vyhlédnutého reprezentačního kouče, které Pelta neřekne, jenom ho čím dál přesněji naznačuje.

„Já mám jasno, koho bych jako trenéra chtěl, vy to taky víte, ale nesmím to jméno vyslovit, protože ten člověk je pod smlouvou v jiném klubu a bylo by nefér, dokud není dohoda s jeho zaměstnavatelem, abychom to řešili. Ale nebudu říkat, že hledám někoho jiného, když to není pravda. Chceme udělat českou variantu, která by se líbila veřejnosti, médiím, hráčům.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Miroslav Pelta cílí při hledání nového reprezentačního kouče na jednoho člověka a byť to přímo neřekne, zjevně se jedná o Pavla Vrbu

Jestliže šéf českého fotbalu neměl ve škole při slohu z útvaru zvaného charakteristika nedostatečnou a nerozhodl se teď blafovat, každý si správně odvodí, že má na mysli plzeňského trenéra Pavla Vrbu. Jeho zaměstnavatel má v národním týmu několik vyslanců, kteří ale na otázky svého zvídavého okolí zatím jenom krčí rameny.

„Občas se mě někdo zeptá, co trenér Vrba, ale i když s ním trávíme každý den čas v Plzni, nic víc nevíme. Nedokážu odhadnout, jestli o tom trenér uvažuje, neuvažuje, jestli by do toho měl chuť. Myslím, že v Plzni je spokojený, a je jen na něm, jestli může přijmout další výzvu,“ přemýšlí plzeňský obránce momentálně na cestách s národním týmem Václav Procházka.

Jen póza

Jeho obzvlášť zajímá, jestli bude novým reprezentačním koučem Pavel Vrba, protože by to pocítil nejenom na srazech národního mužstva, ale i při každodenní práci v klubu. Důležitá informace je to ale také pro další hráče a někteří z těch zkušenějších naznačují, že se i podle toho rozhodnou, jestli budou i nadále oblékat český dres.

„Já na to zatím žádný názor nemám, protože nemáme trenéra. Až bude trenér, budu to zvažovat,“ prohlašuje záložník Tomáš Hübschman, ale podle předsedy asociace Miroslava Pelty je to jenom póza a jméno nového trenéra, ať už bude jakékoli, rozhodování klíčových fotbalistů o konci nebo pokračování v reprezentaci neovlivní.

Pavel Vrba | Foto: ČTK

„Přestože do médií mluví o tom, že záleží na tom, kdo bude trenér, já vím, jak kdo uvažuje – jsem si v podstatě jistý, že tu nemáme hráče, na kterém by nám záleželo, který by pochyboval, jestli bude pokračovat v reprezentaci, nebo ne,“ tvrdí Pelta po neformální schůzce se skupinkou zkušenějších reprezentantů.

A počítá mezi ně také ze zápasů na Maltě a v Bulharsku omluveného Tomáše Rosického, se kterým o jeho budoucnosti v národním týmu mluvil na dálku aspoň telefonicky.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme