Více než půl roku bez fotbalu pro Václava Pilaře pomalu končí, ve Wolfsburgu se chce prosadit

Byl jedním z nejlepších českých fotbalistů na Euru 2012, dočkal se zahraničního angažmá, ve Wolfsburgu si ale zatím bundesligu nezahrál. Důvody ovšem nejsou ve sportovní výkonnosti. Václav Pilař si totiž v srpnu zranil v přátelském reprezentačním utkání na Ukrajině koleno, musel na operaci a od té doby se léčí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podporu fanoušků Wolfsburgu ještě Václav Pilař na hřišti nezažil | Foto: Mirko Vasić | Zdroj: Český rozhlas

„Je to těžké. Hlavně teď už jsem v takové fázi, že jsem ‘zdravý‘, ale začátky byly komplikované,“ konstatuje Václav Pilař.

A vzápětí popisuje, jak moc ho zranění mrzelo. „Chtěl jsem tu prosadit a splnit si další sen – hrát stabilně v zahraničí. Ale zdraví nikdy neporučíte a bohužel mě potkalo tohle. Ale já budu bojovat dál,“ prohlásil odhodlaně český záložník.

Do plného tréninku by se měl Pilař zapojit zhruba za dva až tři týdny. S týmem zatím nestrávil na hřišti kromě začátku svého angažmá moc času, stále se sžívá i s novým prostředím.

„Ono se dá říct, že jsem tady půl roku, ale dohromady jsem tady třeba dva měsíce, protože jsem čtyři měsíce rehabilitoval v Česku. Chodím na němčinu, je to pro mě těžké, nejde si jenom lusknout a hned ji umět,“ popisuje Pilař.

Přehrát

00:00 / 00:00

S fotbalistou Václavem Pilařem natáčel ve Wolfsburgu Mirko Vasić

Stále je tak pro něj obtížnější komunikace s ostatními hráči. „Teď už ale něco řeknu. Mluvím i nesmysly, ale myslím, že je to lepší, než kdybych mlčel. Zatím to tady poznávám. A já poznávám rychle,“ říká s úsměvem mladý fotbalista.

Wolsfburgu se zatím v této sezóně moc nedaří, plány vedení klubu byly rozhodně ambicióznější než je aktuální třinácté místo. V průběhu ročníku došlo i k výměně trenéra. Už v říjnu musel odejít Felix Magath, který je známý svými až tyranskými metodami.

„I když to zní blbě, jsem rád, že tu není. Protože teď je v týmu taková větší pohoda, hráči mají víc sebevědomí, hlavně mají větší důvěru od trenéra. A to je myslím dobře. Pomalinku se to teď zvedá,“ řekl Pilař.

Upozorňuje tak na změny, které nastaly s angažováním Dietera Heckinga. Hlavním cílem českého záložníka je teď dostat se rychle zpátky do pohody a začít znovu hrát. Navíc doufá, že se v budoucnu podívá i do lepšího klubu, než je Wolfsburg.

„Já jsem se zatím v kariéře ničím neuspokojil. Když na to budu mít, tak budu chtít třeba i do nějakého většího mančaftu. Samozřejmě když budu zdravý a budu hrát dobře,“ konstatuje.

Václav Pilař ale zatím ještě dokončuje rehabilitaci. Během volna se ve čtvrtek setkal i s vítězi 1. ročníku Poháru Josefa Masopusta - turnaje středoškolských týmů. Studenti stavební průmyslovky z Hradce Králové tak měli další zážitek, který jim triumf v soutěži umožnil.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme