Viktoria Plzeň si upevnila třetí místo, Budějovice porazila 4:0

Fotbalisté Viktorie Plzeň přerušili v Gambrinus lize jarní neporazitelnost Českých Budějovic. V dohrávce 22. kola vyhráli Západočeši 4:0. Viktoria si tak upevnila třetí místo v tabulce, Dynamo zůstává dvanácté.

Budějovický Tomáš Řepka v souboji s plzeňským Markem Bakošem

Budějovický Tomáš Řepka v souboji s plzeňským Markem Bakošem | Zdroj: ČTK

Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)

Plzeňská mašina se rozjížděla pomalu, pomohly jí až klíčové okamžiky deset minut před přestávkou. Mladík Darida dostal nejdříve Plzeň pěknou střelou z dálky do vedení, které vzápětí pojistil Bakoš.

Při zpracování míče si ale pomohl rukou, což vzbudilo na hřišti hodně emocí. Chvíli to dokonce vypadalo, že sudí gól odvolají. Nestalo se, a tak obhájce titulu dovedl zápas bez problémů do vítězného konce.

Viktoria navíc přidala ještě další dvojúder. Deset minut před koncem se těsně po sobě trefili znovu Darida a Ďuriš.

Branky: 35. a 80. Darida, 36. Bakoš, 81. Ďuriš. Rozhodčí: Královec - Kocián, Hájek. ŽK: Darida - Javorek, Řezníček, Krajčík. Diváci: 6751.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít