Viktoria Plzeň si zahraje základní skupinu Evropské fotbalové ligy

V loňském roce se Viktoria Plzeň představila poprvé v Lize mistrů a i v letošní sezóně si Západočeši zpestří podzim souboji v evropských pohárech, konkrétně Evropské lize. Po porážce 1:2 v Lokerenu doma hráči Plzně vyhráli a díky více brankám vstřeleným na hřiši soupeře postoupili.

Marek Bakoš se raduje z gólu, který vstřelil Lokerenu

Marek Bakoš se raduje z gólu, který vstřelil Lokerenu | Zdroj: ČTK

Západočeši se od začátku tlačili ke gólu, který by jim zajistil postup přes belgický celek. Moment, očekávaný celým stadiónem ve Štruncových sadech, přišel ve 37. minutě.

Po centru z levé strany se totiž brankově prosadil Marek Bakoš, který virtuálně posunul Plzeň do základní skupiny Ligy mistrů. Do konce poločasu se mohl slovenský útočník prosadit ještě jednou, ale centr od Procházky špatně zpracoval.

Lokeren se ve druhé půli tlačil dopředu, ale do šancí se dostávali spíš Západočeši. Ty ale fotbalisté Plzně nevyužili, a museli se tak o postup strachovat až do závěrečného hvizdu rozhodčího.