Viktoria Žižkov výrazně obměnila kádr, její vedení věří v záchranu lize

Před startem jarní části Gambrinus ligy má nejméně záviděníhodnou pozici žižkovská Viktoria. V tabulce je se sedmi body na posledním místě. Její vedení proto udělalo v zimní pauze uvnitř týmu velké změny, které by - i přes finanční potíže - měly Viktorii pomoci udržet se v nejvyšší fotbalové soutěži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 15. kola první fotbalové ligy Viktoria Žižkov - 1. FC Slovácko 27. listopadu v Praze. Zleva Lukáš Kubáň ze Slovácka a Jan Bořil a Pavel Kadeřábek z FK Viktoria Žižkov | Zdroj: ČTK

„Odešlo čtrnáct hráčů, zatím přišlo dvanáct hráčů do kádru,“ popisuje čísly změny uvnitř klubu trenér Žižkova Roman Nádvorník. On sám přišel do posledního celku tabulky na konci podzimní části.

Viktoria tak bude na začátku jara úplně novým týmem, jiným než tím, který mohli fanoušci vidět před koncem roku 2011. Jenže jak se říká, každá legrace něco stojí.

„Přiznám se, že to úplně detailně nepovím, protože něco jsou samozřejmě hostování, něco jsou volní hráči. To znamená, že máme s některými dohodu, že dostávají nějaké peníze v rámci svých výplat. Ale řádově kolem tří až čtyř milionů to bude,“ popsal prezident klubu Luděk Vinš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Viktoria Žižkov výrazně obměnila kádr, její vedení věří v záchranu lize

Na konci minulého soutěžního ročníku byl tehdy druholigový Žižkov ve finančních problémech, hráčům dlužil výplaty a vlastně stále dluží. Takže peněz rozhodně nemá na rozhazování.

Právě tak se ale může jevit angažování třinácti nových hráčů. Investování do nich má ale přinést ovoce v podobě udržení prvoligové příslušnosti i pro příští sezonu.

„Myslím, že to samozřejmě jisté riziko je. Ale pádem do druhé ligy bychom řádově každoročně přicházeli, máme to spočítáno, o patnáct až devatenáct milionů korun. Takže jestli je ta investice adekvátní, na to si musí každý odpovědět sám. Ale ten boj jsme určitě zabalit nechtěli,“ konstatoval Vinš.

Dluhy nejsou tak hrozné

A když se prezidenta žižkovského klubu zeptáte na otázku ohledně citlivého tématu, kterým je zadlužení klubu, odpoví vám upřímně a diplomaticky.

„Domnívám se, že částka 5,4 milionů korun není tak velikánským dluhem. Myslím, že kdybychom se podívali možná i na kluby, které jsou vepředu, tak mají možná závazky daleko větší než my,“ prohlásil.

Žižkov 7, Olomouc po odečtení devíti bodů také 7 a Baník 10. Takové jsou bodové zisky posledních tří týmů prvoligové tabulky. Pro všechny tři existuje velké riziko sestupu, ale ani jeden z nich rozhodně nic nevzdává.

Jenže ani Baník, ani Olomouc neprovedly tak citelné změny jako Žižkov. A právě ty udělala Viktoria ve víře, že se její hra v druhé půlce letošního ročníku Gambrinus ligy výrazně zlepší

„Kdybych tomu nevěřil, tak v podstatě nemá smysl dělat nové hráče, nemá smysl jezdit na soustředění, nemá smysl do toho dále investovat další peníze do příchodu těch hráčů. Věřím tomu! Kdybych tomu nevěřil, tak ty peníze určitě nebudeme uvolňovat a budeme se připravovat na sestup a boje ve druhé lize,“ dodává prezident FK Viktoria Žižkov Luděk Vinš.

První možnost, jak dokázat svým fanouškům, že změny v kádru vedly ke zlepšení, bude mít tým vedený koučem Romanem Nádvorníkem v pátek ve čtvrt na devět večer na hřišti Dukly Praha.

Mirko Vasić, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme