Vím, že na mě Baník spoléhá, říká Marek Jankulovski

Fotbalový Baník Ostrava získal pro boj o záchranu v nejvyšší soutěži další velkou posilu. Po Václavu Svěrkošovi se vrací také obránce Marek Jankulovski, který oblékne dres Baníku po jedenácti letech. S vedením klubu se dohodl na smlouvě do konce sezóny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Jankulovski se vrátil do Baníku Ostrava. Jeho příchod oznámil majitel klubu Tomáš Petera (vlevo) | Zdroj: ČTK

Spouště fotografů, kterých je asi třikrát víc než obvykle, naznačují, že tento okamžik je pro Baník splněním snu. Vždyť Marek Jankulovski hrál v zahraničí jedenáct let.

"S majitelem Baníku Tomášem Peterou jsme se domluvili na vzájemné spolupráci do konce sezóny. Tímto oficiálně oznamuju, že jsem se vrátil do Baníku a jsem za to rád," řekl na úvod Marek Jankulovski.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalista Marek Jankulovski bude hrát po 11 letech za Baník Ostrava

Na dlouholetého bývalého reprezentanta a vítěze Ligy mistrů z roku 2007, který posledních šest sezón strávil v AC Milán, se v Ostravě pohlíží jako na spasitele. Jeden z nejslavnějších odchovanců klubu chce svým příchodem odvrátit sestup do druhé ligy.

"Rozhodlo srdce, táhlo mě to domů. Bylo by jednoduché se vrátit, kdyby byl Baník první, chodil plný stadion a všichni za klubem stáli. Vím, že situace není jednoduchá a že to bude asi hodně na mně," ví Jankulovski.

Marek Jankulovski bude nosit ve zbytku této sezóny dres s číslem osm, tedy stejný jaký nosil před svým odchodem do zahraničí. Přesto v jedné věci nastane oproti minulosti změna.

Z obránce asi záložníkem

"Celou kariéru jsem sice odehrál na levém kraji obrany, ale myslím, že tady budu hrát nejspíš v záloze. Krajní beci musejí být totiž fyzicky výborně připraveni, tím nechci říci, že bych to nezvládl, ale spíš si myslím, že moje místo bude v záloze," je přesvědčený Marek Jankulovski.

Vzhledem k tomu, že na našich ligových trávnících byste hráče typu Marka Jankulovského spočítali na prstech jedné ruky, je možné, že už sobotní, na první pohled obyčejný zápas Ostravy s Hradcem Králové dostane zcela nový náboj.

"Samozřejmě mám velkou chuť do fotbalu, tělo by taky chtělo, ale je třeba si uvědomit, že už sedm měsíců jsem mimo hru kvůli rehabilitaci. Naplno trénuju asi čtrnáct dní, maximálně tři týdny, uvidíme, jak to koleno zareaguje," je opatrný před prvním zápasem čerstvá posila Baníku Ostrava.

Alena Benešová, Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme