Vítězná série sparťanů skončila, bod z Liberce ale brali všemi deseti

Fotbalová liga málem přišla během dvou dní o oba zbylé neporažené týmy. Na rozdíl od Plzně se ale Spartě podařilo ve 12. kole prohru odvrátit. V Liberci alespoň remizovala 1:1 a tabulku vede o šest bodů.

Utkání 12. kola první fotbalové ligy Slovan Liberec - Sparta Praha, 28. října v Liberci. Luboš Kolár (vpravo) z Liberce a Ladislav Krejčí ze Sparty. | Zdroj: ČTK

Čtyři minuty chyběly k tomu, aby se Spartě přihodilo to co Plzni: Severočechům ani z velkých šancí ani z tlaku ne a ne dát gól. Tentokrát nepomohl ani Roman Bednář a také David Lafata byl v podstatě neviditelný.

Ale právě on, zabiják do vápna, v 87. minutě napřáhl z 20 metrů a trefil šibenici.

„Asi foukal vítr, nebo nevím. Jsem rád, že jsem toho góla dal, nakonec to znamenalo, že máme bod, takže byl i docela důležitý.“

Nač ta skromnost, byl hodně důležitý! Ale pro Liberec zároveň velmi krutý. Vždyť během několika dní přišel v posledních minutách už o druhé vítězství. Totéž jako proti Spartě se mu totiž přihodilo už ve čtvrtek v utkání Evropské ligy se Sevillou.

00:00 / 00:00

Reportáž Jana Suchana z utkání Liberce se Spartou, ve kterém Pražané zachraňovali na poslední chvíli aspoň bod

„Samozřejmě jsme smutní, v průběhu pěti dnů po dvou těžkých zápasech stejná pozice, stejná atmosféra, stejný průběh, stejný výsledek,“ smutnil trenér Liberce Jaroslav Šilhavý. A co s tím?

„Budeme se nad tím muset zamyslet, abychom byli koncentrovaní až do konce zápasu a nedělali takové školácké chyby,“ odpovídá střelec jediné branky proti Spartě Jiří Fleišman.

Liberec tyto chyby nejdřív stály posun do čela základní skupiny Evropské ligy a teď dotažení se na třetí místo domácí soutěže. Naopak Sparta oslavovala remízu skoro jako vítězství - díky ní zvýšila náskok na první ligové příčce na šest bodů.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít