Vítězná Zidaneho premiéra. 'Bílý balet' rozdrtil La Coruňu 5:0

Zinédine Zidane zažil vítěznou premiéru na lavičce fotbalistů Realu Madrid, jeho tým v 19. kole španělské ligy i díky hattricku Garetha Balea rozdrtil La Coruňu 5:0. Barcelona vyhrála nad Granadou 4:0 a třemi góly zazářil pro změnu Lionel Messi. Katalánský klub se dostal do čela tabulky a povede nejméně do nedělního zápasu Atlética Madrid, které hraje ve Vigu. Real na třetím místě ztrácí dva body.

Zinédine Zidane při své premiéře na lavičce madridského Realu promlouvá s obráncem Marcelem | Zdroj: Reuters

Zidane nahradil v pondělí Rafaela Beníteze a proti La Coruni vedl první tým Realu poprvé. Do základní sestavy postavil všechny největší hvězdy - Cristiana Ronalda, Balea i Karima Benzemu.

V úvodu utkání se ale ukázal hlavně brankář Navas, který v jasné gólové šanci vychytal Lucase. V 15. minutě už ale skóre otevřel Benzema, který na malém vápně tečoval střel Ramose.

O sedm minut později se poprvé prosadil Bale, kterého centrem z pravé strany našel Caurvajal, a velšský křídelní hráč poslal míč hlavou do sítě. Hlavou se mohl prosadit i Ronaldo, ten však míč poslal jen do tyče.

Podruhé se Bale trefil chvíli po přestávce, tentokrát přesnou střelou zužitkoval Ronaldův centr. Druhý hattrick v sezoně zkompletoval Bale v 63. minutě po rohu Kroose opět hlavou. Pátý gól obstaral opět Benzema, který střelou o břevno zakončil kličkování Ronalda.

Řádila i Barcelona

Messi proti Granadě skóroval už po osmi minutách, kdy ho přesnou přihrávkou našel Arda Turan. Turecký záložník do Barcelony přišel už v létě, kvůli zákazu přestupů ho ale katalánský klub mohl zaregistrovat až začátkem roku 2016. Turan tak proti Granadě nastoupil v lize poprvé. Totéž platilo i pro obránce Aleixe Vidala.

Druhý gól Messimu připravil pohotovým sklepnutím před prázdnou bránu Luis Suárez. Uruguayský útočník poté spálil obrovskou šanci, když po kličce brankáři minul prázdnou branku.

Messi hattrick zkompletoval po přestávce a opět střelou do prázdné branky. Tentokrát zásluhou Neymara, jehož střela do tyče se odrazila k argentinskému útočníkovi. Messi vstřelil první hattrick po 10 měsících.

Na konečných 4:0 upravil pět minut před koncem Neymar. Brazilský útočník se nyní s 15 góly dělí o pozici nejlepšího střelce La Ligy se Suárezem.

Sevilla opět vyhrála na domácím hřišti, tentokrát porazila Athletic Bilbao 2:0 a poskočila před svého soupeře na šesté místo tabulky. Sevilla na domácím stadionu vyhrála ve všech soutěžích už sedmkrát v řadě.