Vítězslav Lavička povede fotbalovou reprezentaci do 21 let. Smlouvu má do Eura 2017

Novým trenérem české fotbalové reprezentace do 21 let byl jmenován Vítězslav Lavička. S Fotbalovou asociací ČR se dohodl na smlouvě, která platí pro následující cyklus kvalifikace o postup na mistrovství Evropy v roce 2017 v Polsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Lavička | Foto: Filip Jandourek

„Jednadvacítku jsem už v minulosti trénoval, proto si dokážu představit, co mě čeká,“ uvedl v tiskové zprávě FAČR dvaapadesátiletý Lavička.

Lvíčata vedl Lavička v letech 2007 a 2008. V posledních sezonách pak působil v pražské Spartě. „Je to sice odlišná práce než na klubové úrovni, ale své zkušenosti bych rád předal ve prospěch jednadvacítky,“ dodal.

U mladých fotbalistů vystřídá Jakuba Dovalila. Ten u týmu skončil po Euru, na kterém jeho výběr nedokázal postoupit ze základní skupiny a neuspěl ani v boji o účast na olympijských hrách v Riu.

„Jsme velmi rádi, že jsme s trenérem Lavičkou našli společnou řeč. Byl pro nás první variantou v okamžiku, kdy bylo zřejmé, že nebude pokračovat trenér Dovalil. Věříme v další úspěšné období pro naši jednadvacítku,“ řekl předseda FAČR Miroslav Pelta.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme