Vítězství fotbalistům Mladé Boleslavi nad Slavií vystřelil Kúdela

Ani na čtvrtý pokus se fotbalisté pražské Slavie neradovali v novém ročníku z vítězství, prohráli totiž ve 4. kole Gambrinus ligy v Mladé Boleslavi, která stoupá tabulkou na 4. příčku, naopak Sešívaní jsou na průběžném 12. místě. Jedinou branku zaznamenal umístěnou střelou po závaru z hranice velkého vápna v 18. minutě Kúdela.

Autor jediného gólu proti Slavii Ondřej Kúdela (vlevo) z Mladé Boleslavi se raduje se spoluhráči | Zdroj: ČTK

Slávisté podobně jako v předchozích kolech nevstoupili do utkání špatně a měli první šanci, ale klasicky se z první branky radoval soupeř. Červenobílí natřikrát nedokázali odvrátit centrovaný balon mimo vymezené uzemí. Někde za penaltovým puntíkem se k němu dostal Ondřej Kúdela a přesně zamířil k tyči.

Od té doby se domácí lehce zatáhli do obrany, ale chytře se snažili využívat chyb svěřenců kouče Petra Rady. Slávistický nápor se po návratu z kabin začal stupňovat, ale ohrozit Šedovu branku se jim nepovedlo.

Zvýšit náskok Středočechů mohl po hodině hry Jakub Mareš, ale jeho obstřel šel těsně vedle tyče. Pražanům pomohlo opět se dostat do tempa střídání. Nicméně počtvrté v sezoně se jim vyrovnat ani po 90 odehraných minutách nepodařilo a tak z Mladé Boleslavi odjížděli s porážkou 0:1.

4. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 1:0 (1:0)

Branka: 18. Kúdela. Rozhodčí: M. Paták - Filípek, Moláček. ŽK: Bořil, Zbrožek, Kysela - Latka, Juhar, Petrák. Diváci: 3726.

M. Boleslav: Šeda - Kysela, Johana, Zbrožek, Šírl - Bořil, Brunclík, Kúdela - Sivrič (90. Nešpor), Mareš (84. Kulič), Ondřejka (61. Magera). Trenér: Koubek
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Čonka (65. Zmrhal) - Petrák, Jarolím (65. Tusjak) - Vošahlík, Kisel, Juhar - Škoda. Trenér: Rada

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít