Vladimír Šmicer dnes v Edenu udělá tečku za hráčskou kariérou

Diváci na stadionu ve vršovickém Edenu se dnes přenesou o nějakých patnáct let zpátky. Ne že by zmizel současný stadion a vrátila se stařičká dřevěná tribuna, na kterou fanoušci Slavie usedali i tehdy, když ještě jejich klub sídlil na Letné. Atmosféru devadesátých let připomenou sestavy Slavie a Sparty při veteránském derby, kterým se loučí se svou kariérou Vladimír Šmicer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Šmicer zařídil výhru Liverpoolu | Foto: UEFA

Za necelé dva týdny sedmatřicetiletý Šmicer skončil s vrcholovým fotbalem tam, kde s ním kdysi začínal, tedy ve Slavii. Rozhodl se během podzimního ligového utkání s Plzní. Údajně to bylo spontánní, i když o pár desítek hodin později už se objevil ve funkci reprezentačního manažera.

Každopádně hlavní důvod byl jasný - v posledních letech kvůli zdravotním potížím říkal o své další kariéře pokaždé zhruba totéž: „Když budu v pohodě na jaře a uvidím, že nějak ještě můžu hrát, tak třeba ještě příští rok ještě hrát budu. Ale to záleží na tom, jak budu vypadat na jaře," říkal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vladimírem Šmicer dnes v Edenu udělá tečku za hráčskou kariérou

Na jaře 2010 už je Šmicer hráčem prvotřídních Dolních Chaber, ale se Slavií, kde končil za podivně hektických okolností, má prý vztahy stále vynikající: „Já jsem se Slavií vždycky zadobře, to je vidět i na tom, jak mi Slavia pomáhá s tou rozlučkou, aby to bylo na úrovni. Já jsem vždycky tvrdil, že jsem Slávista a dál jím jsem, dál fandím Slavii. Teď musím být samozřejmě nezaujatý, když pracuji na ČMFS, ale na druhou stranu přeji Slavii, aby se jí dařilo a s vedením mám jenom dobré vztahy. Já jsem se nerozešel s nikým ve Slavii ve zlém," řekl.

Na svou benefici sezval Šmicer patnáct spoluhráčů z mistrovství Evropy 1996 i další slávisty a sparťany devadesátých let. Pro řadu z nich půjde o první šanci zahrát si na novém stadionu v Edenu.

Nedvěd bude hrát, Angličané chybí

Vladimír Šmicer proto očekává zajímavé utkání: „Určitě se strašně těším, že si takovéhle utkání zahraju na Slavii v Edenu. Moc kluků, ani Slávistů, z téhle generace, si na tomhle stadionu nezahrálo, ze Sparťanů navíc skoro nikdo, tak si myslím, že to bude něco výjimečného. Sejde se skvělá generace hráčů v ještě celkem dobrém věku na to, aby si proti sobě zahráli fotbal."

Vladimír Šmicer tak dokládá, že doba, kdy účastníci dnešního duelu běhali po ligových trávnících, není ještě tak daleko: „Kdybychom se sešli za deset let, tak už to nebude takové, to už tolik běhat nebudeme. Ale teď si myslím, že by ten zápas mohl mít docela dobrou úroveň, tak na to se těším. Ten zápas by mohl být dobrý, protože Nedvěd, Poborský, Hašek v záloze, Lokvenc, Sígl v útoku ... Vyloženě exhibice, že bychom si dávali přednost, aby dal někdo pět gólů, to asi nebude, každý bude chtít vyhrát," zve diváky na půl sedmou do Edenu Vladimír Šmicer.

Sestavu veteránů Slavie měla ozdobit i dvojice někdejších anglických reprezentantů a hráčů Liverpoolu - Robbie Fowler a Steven McManaman.
Oslavenec Šmicer vysvětluje proč: „Z té liverpoolské party jsou to pro naše fanoušky asi nejatraktivnější jména. Vždycky jsme byli docela dobří kamarádi, proto jsem si vybral tyhle dva," říká.

Jenže oba nakonec poslali omluvenku. Nicméně o zahraniční hosty úplná nouze nebude - fanouškům Slavie se po letech ukážou Chorvat Ašanin a Slovák Krištofík. Příznivci Sparty zase mohou oživit vzpomínky na spolupráci dvojice Frýdek-Siegl, rudý dres oblékne po letech Pavel Nedvěd a stejnou barvu zvolil i Karel Poborský, což mu u slávistů v ochozech těžko zvedne popularitu.

Jan Kaliba, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme