Vlček zařídil první výhru sešívaných v sezóně

Třetí kolo fotbalové Gambrinus ligy je v plném proudu. Včera se v něm představily další čtyři týmy. Slovácko na svém hřišti zdolalo nováčka soutěže Hradec Králové 2:1 a Slavia poprvé v letošním ročníku získala tři body. Porazila Mladou Boleslav 1:0 a rozhodující branku dal po půl roce jeden z nejzkušenějších hráčů ligy Stanislav Vlček.

Bohemians 1905 - Slavia Praha (1:1)

Bohemians 1905 - Slavia Praha (1:1) | Foto: Tomáš Adamec

Jediný střelec zápasu Stanislav Vlček si po zisku prvních třech bodů v letošní sezoně, stejně jako celý tým, hodně oddechl. V první půli vypadaly oba celky, jako by se na hřišti rozkoukávaly.

Ovšem hned od úvodu druhého poločasu se hra začala postupně zlepšovat a nakonec se diváci v Edenu dočkali i gólu, který pro Slávii znamenal velkou úlevu.

00:00 / 00:00

,,Pro nás určitě, přivezli jsme důležitý bod z Ostravy a teď jsme to chtěli potvrdit. Jsme rádi, že se to povedlo," neskrývá spokojenost Stanislav Vlček. Na hřiště přišel v 59. minutě a jako útočník měl zařídit rozpohybování slávistického útoku, což se mu povedlo.

,,Pokud tam jde útočník po hodině hry, tak jiné pokyny ani přijít nemohou. Navíc se mi povedlo dát gól, takže spokojenost." Gól padl v minutě 74. po pohledném akci ze standardní situace.

Ale první branku mohla dát Boleslav, jenomže mladičký Jan Chramosta se najednou ocitl osamocený před brankářem Vaniakem, ale zazmatkoval a balon netrefil vůbec optimálně.

,,Někdy mi tam spadne všechno a někdy ne. Dostal jsem výborný míč, ale sklouzlo mi to a dostal jsem se do takového úhlu, že bylo těžké dát gól," líčil Chramosta.

Martin Charvát, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít