Vloni zářili, letos už indická fotbalová liga Čechy neláká

Začala fotbalová soutěž, kterou sledují stovky milionů lidí. Láká i bývalé velké hvězdy, přestože se hraje dost často i ve velmi obtížných podmínkách. Řeč je o indické Super League, která výrazně zvedla zájem o fotbal v jedné z nejlidnatějších zemí světa. Hrát ji ale bude jediný Čech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Podaný v loňské sezoně pomohl Kalkatě k titulu, letos se do Indie nevrátí | Foto: Indian Super League

„Někteří hráči po zkušenostech rozšířili aureolu, že je velmi těžké hrát v Indii, že to za to nestojí. Proto je těžší nalákat nové hráče. Kluci si to mezi sebou řeknou, a když má hráč více nabídek, dá přednost té druhé,“ vysvětluje Roman Masařík z české ambasády v Dillí.

Zahrát si znovu indickou Super league zatoužil pouze Pavel Čmovš, někdejší reprezentant do jednadvaceti let a teď obránce Bombaje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Proč už Češi nechtějí hrát indickou fotbalovou ligu zjistil přímo v Dillí reportér ČRo Jaroslav Plašil

Fotbal je přitom ve druhé nejlidnatější zemi světa na vzestupu. V parcích v Dillí byl před lety k vidění jeden kriketový zápas vedle druhého, ale dnes jsou skoro všude branky a kope se.

Češi navíc posbírali v minulém ročníku indické ligy několik individuálních ocenění a Jakub Podaný dokonce pomohl k titulu Kalkatě, nejznámějšímu indickému klubu. „Kalkata si jako bývalé hlavní město Indie udržuje fotbalovou tradici dodnes. Tamní klub je bohatý a může si to dovolit,“ ví diplomat.

I fotbalisté jiných klubů ale potkávají na zápasech i všude kolem spoustu fanoušků a také zažívají i nejrůznější dobrodružství. Třeba Tomáš Josl, jeden z osmi Čechů, co loni soutěž vyzkoušel, vyprávěl po návratu o kobře, která ležela na tréninkovém hřišti.

Kariéře fotbalisty by ale působení v Indii ublížit nemělo. „Počasí, které tu je obtížné, je naučí hrát v těžkém klimatu. Jakmile jak přijedou hrát kamkoli jinam, nemusí trénovat se zátěží, protože tady je zátěž přirozená. Hrát fotbal v Indii je těžší než v Evropě,“ myslí si Roman Masařík.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme