Vrba se s ligou loučí vítězně, Plzeň porazila Příbram 2:0. Vyhrála také Boleslav

Trenér Plzně Pavel Vrba prožil úspěšné loučení s domácí soutěží. Jeho Viktoria přehrála ve svém posledním ligovém utkání letošního roku Příbram 2:0 a upevnila si tak druhé místo v ligové tabulce. Mladá Boleslav deklasovala v 16. kole Gambrinus ligy ostravský Baník 4:0 a ukončila třízápasovou sérii bez vítězství, v utkání ovlivněném řáděním fanoušků remizovalo Brno na hřišti Bohemians 1905 1:1.

Trenér Pavel Vrba se loučí s plzeňskými fanoušky. Poslední ligové utkání pod vedením příštího reprezentačního kouče Viktoria zvládla, Příbram porazila 2:0 | Zdroj: ČTK

Fotbalová Plzeň zakončila ligový podzim jako druhý tým ligové tabulky, po nedělní výhře zahájí jarní část s pětibodovou ztrátou na vedoucí Spartu. V posledním zápase letošního roku hostila Viktoria celek Příbrami a vcelku bez problémů získala tři body. Poslední výhru v nejvyšší domácí soutěži slaví s mužstvem kouč Vrba, který zamíří k národnímu týmu.

Západočeši byli v utkání od samého začátku o dost lepším mužstvem, což gólově potvrdili ve 21. minutě. Vedení zajistil domácím Pavel Horváth, který se po centru z pravé strany prosadil netradičně hlavou. Plzeňský kapitán se podílel také na druhé brance svého týmu, 10 minut po své trefě totiž přesným pasem našel rozeběhnutého Petrželu, na jehož střelu na vzdálenější tyč brankář Hruška nedosáhl.

V tu chvíli se gólostroj obhájců titulu zasekl, převahu si ale Viktoria držela i nadále. Lepším celkem byli v dalším průběhu domácí, ve druhé půli však začala z rychlých protiútoků hrozit také Příbram. Z žádného z nich ale gólově neudeřila. Prosadit už se nedokázali ani Plzeňští, kteří tak slaví vítězství 2:0.

Boleslav rozstřílela Baník

Mladá Boleslav si na závěr podzimní části vcelku bez problémů poradila s ostravským Baníkem. Středočeši celý zápas kontrolovali hru a svého soupeře do ničeho nepouštěli. Za vítězstvím vykročili domácí už ve 12. minutě, kdy se po rychlé akci prosadil Nešpor.

00:00 / 00:00

Dvougólového Martina Nešpora zpovídal po utkání mezi Mladou Boleslaví a Ostravou reportér Mirko Vasić

Baník v předchozích dvou zápasech neinkasoval, tentokrát ale v defenzivě výrazně tápal, čehož Mladoboleslavští ještě do přestávky dvakrát využili. Dvoubrankové vedení zařídil Štohanzl, stejný hráč poté nabil Chramostovi, který zvýšil už na 3:0.

Ostravští už se ve druhé půli nedokázali herně vzpamatovat, z kopačky Nešpora naopak ještě jednou inkasovali. Mladá Boleslav tak ukončila třízápasové čekání na vítězství, vyhrála přesvědčivě 4:0 a posunula se na páté místo ligové tabulky. Baník zůstane během zimní pauzy namočený v sestupových vodách.

V Ďolíčku řádili fanoušci

Nepříliš pohledné utkání sledovali diváci ve vršovickém Ďolíčku, kde poslední podzimní utkání absolvovaly týmy Bohemians 1905 a Brna. V zápase ani jedno z mužstev nijak neexcelovalo, fotbalovou nudu narušil až po půlhodině hry gól brněnského Janotky.

Domácí se v první půli k ohrožení branky soupeře vůbec nedostali, zlepšení z jejich strany přišlo až po přestávce. A větší aktivita také zajistila Pražanům vyrovnání. Pronikajícího Moravce srazil v pokutovém území Fischer, rozhodčí odpískal pokutový kop, který proměnil domácí kapitán Jindřišek.

Chvíli po vyrovnávací trefě se na stadionu udály nepříliš fotbalové momenty. Sudí Hrubeš musel kvůli výtržnostem brněnských fanoušků utkání přerušit, během vynucené pauzy se navíc k nepokojům přidali také příznivci Bohemians.

Hra pokračovala až po několikaminutové pauze, zbývající minuty utkání už ale vítěze duelu neurčily. Lepším mužstvem byli s blížícím se koncem domácí, branka už ale v zápase nepadla. Bohemians tak zůstávají na patnáctém, sestupovém místě, Zbrojovka je po neděli jedenáctá.

16. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 4:0 (3:0).
Branky: 12. a 54. Nešpor, 39. Štohanzl, 42. Chramosta. Rozhodčí: Marek - Urban, Blažej. ŽK: Baránek (Ostrava). Diváci: 3177.
Boleslav: Diviš - Kysela, Johana, Smejkal, Bořil - Ščuk, Štajner - Zahustel, Chramosta (89. Štípek), Štohanzl (78. Vraštil) - Nešpor (56. Šultes). Trenér: Minář.
Ostrava: Pavlenka - Zawada (45. Vomáčka), Frydrych, Baránek, Vengřinek - Hable, Droppa - Fantiš, Kukec (78. Lukeš), Holzer (46. Milosavljev) - Kraut. Trenér: Svědík.

Bohemians Praha 1905 - Zbrojovka Brno 1:1 (0:1)
Branka: 62. Jindřišek z pen. - 31. Janotka. Rozhodčí: Hrubeš - Gallo, Kříž. ŽK: Šmíd, Bartek - Skalák. Diváci: 3754.

Bohemians: Berkovec - J. Štochl, Cseh, Šmíd, Růžička - Jindřišek - Moravec, Nerad (46. Budínský), Rada, Bartek (86. M. Štochl) - Hora (46. Klavík). Trenér: Weber.
Brno: Hladký - Janotka, Pernica, Košťál, Buchta - Pašek (85. Markovič), Fischer, Zavadil, Skalák (90. Glaser), Lutonský (83. Hyčka) - Kroupa. Trenér: Kotal.

Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 2:0 (2:0)
Branky: 21. Horváth, 30. Petržela. Rozhodčí: Lerch - Jiřík, Černý. ŽK: T. Pilík (Příbram). Diváci: 9510.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Limberský - Hořava, Horváth - Petržela, Kolář (85. Bakoš), Ďuriš (62. Kovařík) - Tecl (72. Wágner). Trenér: Vrba.
Příbram: Hruška - Zápotočný, Hájovský, Mišůn, Pleško - Danoski (71. Krameš), Tarczal (80. Švancara), Krbeček, T. Pilík - Stratil (57. Mašán), Řezníček. Trenér: Čuhel.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít