Vrbův přesun k reprezentaci nepřekvapil novináře ani dočasného kouče Pešiceho

Až se budou v únoru losovat skupiny pro kvalifikaci fotbalového mistrovství Evropy, nebude u toho v Nice chybět Pavel Vrba. O tom, že trenér plzeňské Viktorie usedne na trenérskou lavičku národního týmu, je jasno už od pondělí. A zpráva o novém reprezentačním kouči české novináře příliš nezaskočila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josefa Pešiceho (na snímku) nahradí na postu trenéra fotbalové reprezentace Pavel Vrba | Zdroj: ČTK

„My, kteří jsme byli přesvědčení, že k dohodě skutečně dojde, jsme počítali s klauzulí, která byla do 15. listopadu a kterou pan Vrba využil. Na jednu stranu voláme po tom, aby kluby nevyhazovaly trenéry, aby tam byli co nejdéle. Nicméně pět a půl roku, které pan Vrba strávil v Plzni, už možná jeví určité známky únavy z obou stran. Faktor změny navíc může Plzni paradoxně pomoci,“ říká zástupce šéfredaktora deníku Sport Štěpán Filípek.

Miroslav Pelta už nevěřil, že trenér Vrba skutečně zamíří k fotbalové reprezentaci

Číst článek

Příchod Pavla Vrby k národnímu týmu nepřekvapil ani jeho předchůdce na reprezentační lavičce. Trenér Josef Pešice, který se českého výběru ujal pro závěrečnou část kvalifikace o mistrovství světa, se nedávno nechal slyšet, že nabídka trénovat reprezentaci se neodmítá. Proto chápe, že úspěšný kouč Vrba nakonec na novou výzvu kývnul.

Přehrát

00:00 / 00:00

Josef Pešice hovoří o příchodu Pavla Vrby k fotblové reprezentaci

„Dá se říct, že mě to vůbec nepřekvapilo. Věřil jsem, že se pan Pelta s Pavlem Vrbou domluví a že do konce roku bude jasno. Je to takový dárek fotbalu k Vánocům,“ vysvětluje Josef Pešice, který vítá zkušenosti svého nástupce.

„Jeho největší přínos bude v tom, že měl v poslední době úspěchy. Trénoval mužstvo, které hrálo evropské soutěže, takže má řadu zkušeností. Asi nejvíc si cením toho, že bude chráněný, protože ho budou brát fanoušci i novináři. Dostane určitý prostor k tomu, aby mohl s národním mužstvem pracovat, po jedné porážce nebude hned kritizovaný. A to v současné době reprezentační trenér potřebuje.“

Vysoké nároky

Fanoušci si od příchodu nového trenéra hodně slibují, nejsou však očekávání veřejnosti přehnaná? Pavel Vrba nejspíš bude pracovat se stejnými hráči, kterým se letos příliš nedařilo.

„Fanoušci i novináři by si přáli, aby národní mužstvo jenom vyhrávalo. Jejich nároky jsou tedy vždycky ty největší. Myslím, že fotbalový svaz ví, jaká je reálná síla české reprezentace v poměru s evropským fotbalem. Pavel Vrba přišel proto, aby úspěšně zvládl kvalifikaci o mistrovství Evropy ve Francii. Tím, že se rozšířil počet účastníků, existuje reálná šance, že se to povede.“

Ze své budoucnosti u reprezentace si Josef Pešice nedělá těžkou hlavu. Zatím ale není jasné, zda bude patřit do nového Vrbova týmu, protože mu na konci roku končí smlouva.

„Já z toho nedělám žádnou vědu. Může se stát, že stejně jako jsem k reprezentaci v tichosti přišel, také v tichosti odejdu. To není tak důležité,“ dodává Josef Pešice.

Jiří Chum, Michal Jurman, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme