Všechny zápasy beru stejně, prohlásil po derby gólman a slávistický hrdina Berkovec

Trenér brankářů fotbalové Slavie Martin Vaniak musí být spokojený, jaký žák mu v Edenu roste. Byl to právě mladý gólman sešívaných Martin Berkovec, který chytil dvě jasné příležitosti sparťanů a výrazně pomohl svému týmu ve 22. kole Gambrinus ligy k remíze s favoritem 1:1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gólman Slavie Martin Berkovec právě dostal od Sparty gól, v derby byl oporou svého týmu | Zdroj: ČTK

Martine, před zápasem provedl čestný výkop skokan Roman Koudelka, ale vy jste také skákal docela dobře. Který ten zákrok si pustíte po zápase nejraději?

Tak já nevím, jestli se na to budu koukat. Abych to neměl zakázané od Martina Vaniaka! Ale ne! Spíš než ta hlavička byl těžší ten druhý zákrok, protože byl tečovaný. A takové střely jsou vždycky horší než normální.

Martin Vaniak, bývalý brankář Slavie, vám zakazuje dívat se?

Ne, to ne. Na něj asi musím koukat. Ale ne! Já se na to samozřejmě podívám, ale abych zase nebyl nějak povýšený. Tak on to myslí, v dobrém. Jsem strašně rád, že ho tady mám, že mě trénuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

S gólmanem Slavie Martinem Berkovcem natáčel po derby se Spartou Jaroslav Plašil

Je to pro vás velký skok? Přeci jen, neodchytal jste toho zrovna v Gambrinus lize tolik. A teď takovýto zápas, takovýto výkon! I před zápasem říkal hlasatel fanouškům: povzbuďte Martina Berkovce, on to potřebuje v tomhle duelu.

Nevím, jestli je to skok? Já ty zápasy beru stejně – první liga, druhá liga. Pro mě je to furt stejné. I když tohle bylo derby, je to trošku o něčem jiném, ale furt se to hraje devadesát minut plus nastavení. A být nervózní je akorát horší. Nepřipouštím si to a chytám. Co se dá, to se dá.

Martine, vnímá člověk, když jsou za ním fanoušci, když je má za zády? Je to třeba lepší?

No lepší… Já bych řekl, že z druhé strany se na ně zase lépe kouká. Když je máte za brankou a řvou vaše jméno, tak mám samozřejmě mráz na zádech, je to fantastické, strašně to pomáhá celému týmu a mně taky.

Vy jste minule trošičku přilil do ohně vaším výrokem, že to Sparta odskáče. Víte, jak to v takových případech občas chodí, pak vám to všichni vrátí zpátky. Nebál jste se?

Jak jsem to četl v médiích, tak jsem si říkal, že to je ‘pěkný‘! Ale ne. Já jsem to bral s nadsázkou, i kdyby přišel nějaký jiný soupeř. Myslel jsem, že dáme víc gólů, ne, že bych zastrašoval. Takhle jsem to bral. Chtěli jsme prostě vyhrát.

S výsledkem 1:1 jste nakonec spokojený?

No, nakonec asi ano, je to spravedlivá remíza. Ale po tom vývoji, jak jsme vedli 1:0, tak myslím, že kdyby ten gól nepřišel, tak bychom vyhráli. Je to škoda!

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme