Všichni hráči jsou stoprocentně fit, pochvaluje si trenér reprezentace Vrba před ME

Čeští fotbalisté změní v přípravě na mistrovství Evropy prostředí. Z Prahy dopoledne odletí do Rakouska. A k dispozici má trenér Pavel Vrba aktuálně 21 zdravých hráčů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Vrba | Foto: Filip Jandourek

„Všichni, kteří jsou na soustředění, jsou stoprocentně fit. Nikdo nemá žádné úlevy a vše probíhá v pořádku. Doufám, že to tak bude pokračovat dál,“ je zatím spokojený trenér Pavel Vrba, který teď bude ladit s týmem formu na osmidenním soustředění, během kterého odehraje reprezentace i přípravné zápasy s Maltou a Ruskem.

A dva fotbalisté už vědí, že jedou jako náhradníci pro Euro - záložník nebo obránce Lukáš Mareček a dvacetiletý útočník Patrik Schick, který měl ještě před odletem do Rakouska školní povinnosti…

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká fotbalová reprezentace odlétá na soustředění do Rakouska

„Patrik měl jít ve čtvrtek na maturitu. Naštěstí nebyl problém přehodit to na pondělí. Všechno dobře dopadlo a tak může začít novou kariéru. Jde na vysokou a s fotbalem končí,“ zavtipkoval si Pavel Vrba.

Trenér české reprezentace ještě čeká na čtyři fotbalisty, kteří se k týmu připojí až v Rakousku kvůli klubovým povinnostem. A to byl také jeden z důvodů, kromě případného zranění některého z hráčů, proč Pavel Vrba bere i náhradníky Schicka s Marečkem.

„Kvůli tomu jsme požádali tyto dva hráče, aby byli připraveni. Kdyby se cokoli stalo, aby s námi mohli odcestovat na mistrovství. Je lepší jet teď s námi, než abychom jim pak volali někam na pláž,“ vysvětloval Vrba.

Trenér českých fotbalistů by ale určitě byl rád, aby se nikomu nic nestalo. Po návratu z Rakouska ještě tým potrénuje v Česku, v Praze odehraje zápas proti Jižní Koreji a 8. června vyrazí do Francie, kde o pět dní později nastoupí ke svému úvodnímu utkání na Euru, a to proti obhájcům titulu ze Španělska.

Mirko Vasić, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme