Výběr fotbalistů do 21 let porazil v přípravném klání Nizozemce 1:0

Česká fotbalová reprezentace do 21 let si v přípravném klání hraném v Praze na žižkovském stadionu připsala cenný skalp nizozemského výběru. O nejtěsnějším možném vítězství Čechů 1:0 rozhodla hlavička střídajícího Ondřeje Petráka.

Střelec jediné branky Ondřej Petrák (vpravo) se raduje spolu s Pavlem Kadeřábkem | Zdroj: ČTK

První poločas zápasu přitom ani zdaleka nenapovídal tomu, že by měli čeští fotbalisté zvítězit. Nizozemci byli mnohem nebezpečnějším celkem a domácí mohli za nerozhodné skóre vděčit převedším brankáři Tomáši Koubkovi.

Přesto se hráči se lvíčkem na prsou málem dostali do vedení. V 38. minutě rozvlnil síť za brankářem Hahnem Jiří Skalák, slovinský sudí Vinčič však gól pro faul Masopusta neuznal.

Svěřenci Jakuba Dovalila vyrovnali hru až s přibývajícím časem a odměnou jim byl moment ze 71. minuty, kdy se hlavou prosadil Ondřej Petrák. Trefa mladého záložníka byla jediným přesným zásahem utkání, a tak se z vítězství radoval český výběr.

Přípravné utkání fotbalistů do 21 let v Praze na Žižkově:

Česká republika - Nizozemsko 1:0 (0:0)

Branka: 71. Petrák. Rozhodčí: Vinčič - Žunič, Ul (všichni Slovin.). ŽK: Skalák - Brenet. Diváci: 2050.

ČR: Koubek - Kadeřábek, Lüftner, Polom, Hanousek - Přikryl (90. Jugas), Jánoš (69. Petrák), Houska (77. Jirásek), Krejčí (69. Zmrhal) - Masopust (77. Krátký), Skalák (84. Haša). Trenér: Dovalil.
Nizozemsko: Hahn (46. Vanderlei) - Brenet (46. Ligeon), Vandehoorn (66. Letschert), Denswil (46. Kongolo), Willems (46. Dijks) - Hupperts (46. Promes), Jansen (66. Sporuslede), Vilmena (46. De Kamps), Depay (46. Ziyech) - Locadia (46. Slagveer), Maher (46. Castaignos). Trenér: Stuivenberg.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít