Vyhlášení Fotbalisty roku - fotbalová oslava se vší parádou

Dva držitelé Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy, prezident FIFA nebo také ministr obrany. Ti všichni a mnozí další se sešli ve Stavovském divadle v Praze, aby popřáli fotbalové legendě Josefu Masopustovi k osmdesátinám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obhájí prvenství Petr Čech? | Foto: fotbal.cz

Součástí slavnostního večera bylo také vyhlášení tradiční domácí ankety Fotbalista roku. Na jevišti nestál moderátor, který si pletl jména trenérů, a fotbalistům ani nezpívali diskotékoví dinosauři z osmdesátých let. To vše už naštěstí z podobných anket postupně vymizelo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyhlášení Fotbalisty roku - fotbalová oslava se vší parádou

Tím spíš, když se teď ve velkém gratulovalo Josefu Masopustovi k osmdesátinám, takže to byla fotbalová oslava se vší parádou, na které se podílely také legendární Eusébio nebo prezident FIFA Sepp Blatter, prý pyšný na to, že je vlastně také tak trochu Josef.

Ale některé věci zůstaly bohužel stejné. Anketu Fotbalista roku ovládl potřetí za sebou a celkově počtvrté Petr Čech. Tedy, ne že by nebylo prvenství gólmana Chelsea zasloužené, to rozhodně ne. Ale přece jen, když vyhrává stále brankář, může to být i známka toho, že se zrovna národnímu týmu delší dobu příliš nedaří.

Koneckonců stačí se podívat na počet vstřelených gólů v loňských soutěžních zápasech - jsou tři, a to hrál český tým s Litvou, Skotskem a Lichtenštejnskem. "Je to ke zvážení nebo k zamyšlení. Když bychom se podívali tři, čtyři, pět let zpátky tak drtivá většina nominovaných hrála v evropských klubech evropské poháry a hrála stabilně. Kdežto nová generace samozřejmě musí dorůst, někteří skončily a výběr je trošku jiný," říká Petr Čech, kterému ale pochopitelně není nepříjemné ceny sbírat.

Touží být nejlepší a stát se i rekordmanem této ankety. Ale kdyby si dal chvíli přestávku, přesněji řečeno dál si držel stejnou výkonnost, ale zároveň pustil na trůn opět nějakého fotbalistu střílejícího góly nebo schopného alespoň branky připravovat, mohlo by to také znamenat, že už je na tom česká reprezentace zase o něco lépe.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme