Vyhrát Pohár Josefa Masopusta se vyplatí, středoškoláci mluvili s Pilařem a viděli bundesligu

Vítězové fotbalového Poháru Josefa Masopusta se dočkali další odměny za triumf v 1. ročníku soutěže. Studenti Střední průmyslové školy stavební z Hradce Králové mají za sebou návštěvu ve Wolfsburgu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Pilař s vítězi 1. ročníku Poháru Josefa Masopusta | Foto: Mirko Vasić | Zdroj: Český rozhlas

Prohlídka tréninkového centra mládeže, setkání s českým reprezentantem Václavem Pilařem a nakonec bundesligové utkání Wolfsburgu s Düsseldorfem.

Během dvou dní zažili mladí fotbalisté několik zajímavých události.

„Tak bylo to super, ne každému z nás se poštěstí vidět německou ligu na živo každý den. A padaly i góly, což byl základ celého fotbalu. Jediné, co to trochu znepříjemňovalo, byla ta velká zima,“ prohlásil kapitán školního týmu Lukáš Trnka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyhrát Pohár Josefa Masopusta se vyplatí, středoškoláci mluvili s Pilařem a viděli bundesligu

Na utkání, do kterého za domácí nastoupil Jan Polák a za hosty Martin Latka, ho proti českým poměrům zaujala hlavně fanouškovská kulisa.

„To prostředí je úplně jiné. Diváci fandí od první do poslední minuty, nikdo neodchází , když se týmu nedaří. Bylo vidět, že Wolfsburg asi nehrál podle svých představ, ale diváci tam zůstávali až do konce a fandili, což je pro fotbal důležité,“ konstatuje Trnka.

Výlet si užil i jeho spoluhráč Miloš Cuberka. Nejen pro něj bylo odměnou za vítězství už loňské setkání s Josefem Masopustem. I když osobně nemohl držitele Zlatého míče za rok 1962 vidět hrát, jeho výkony zná alespoň ze záznamů.

„Znám ty zápasy, protože jsem koukal na videa a dokumenty. Mám k Josefu Masopustovi velký respekt, byl jsem rád, že nám předával tu cenu právě on," konstatoval Miloš Cuberka.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme