Výjimečné věci vyžadují rychlé rozhodování, říká Šilhavý. Vedení Slavie chtělo trenéra s českým titulem

Pět pracovních dní trvala jednání o novém trenérovi fotbalové Slavie. Jediným, kdo vršovický klub odmítl, byl těsně před potvrzením dohody Luboš Kozel. Na lavičku ambiciózního týmu tak nastupuje Jaroslav Šilhavý. Kapitán sešívaných v 90. letech, který má s týmem vybojovat umístění mezi nejlepšími třemi ligovými týmy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Krob a Jaroslavlové Šilhavý s Tvrdíkem, vedení fotbalové Slavie | Foto: ČTK

„Odchod od rozdělané práce není úplně standardní, ale výjimečné věci vyžadují výjimečné a rychlé rozhodování,“ okomentoval Jaroslav Šilhavý svůj rychlý přesun z Dukly do Slavie po pěti ligových kolech. „Teď musím co nejrychleji poznat kabinu,“ vytyčil si první úkol.

Tým se má pod jeho vedením podle představ vedení Slavie už v letošní sezoně probojovat do elitní trojice fotbalové ligy a uspět v národním poháru. V dalším ročníku má útočit na titul.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslava Šilhavého překvapilo, že dostal od Slavie nabídku. Dukle se totiž upsal teprve v květnu letošního roku

„Získali jsme trenéra, kterého jsme si přáli. Za posledních pět let obsadil první místo a dvě třetí. Dokázal postoupit ze skupiny Evropské ligy. Kolik trenérů s takovou kvalifikací tu je? Chtěli jsme trenéra s titulem z české ligy. Není to tak, že by nám Jaroslav Šilhavý zbyl,“ odmítl spekulace zástupce majitele a předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

Do Edenu si s sebou Šilhavý přivádí i své asistenty Jiřího Chytrého a Milana Veselého. Se stávajícím realizačním týmem na Slavii bude jednat. Dosavadní asistenti Petr Čuhel, Radek Černý a Jan Kmoch dostali od vedení klubu nabídku v klubu dál působit.

Jednání vedl generální ředitel Slavie Martin Krob. „Mám velikou radost, že se nám podařilo pro Slavii získat tak kvalitního trenéra. Myslím, že jednání nebyla extrémně dlouhá. Zájem kandidátů o Slavii potvrdil, že je to velmi dobrá značka,“ řekl manažer, který se omluvil i přítomným novinářům. Během řízení jsme nic nevykecali, čímž jsme vaši práci ztížili,“ usmál se.

Bohatý majitel, mistrovské ambice. Šilhavý velká očekávání na Slavii už zažil

Číst článek

Nového hlavního trenéra hledali v Edenu týden poté, co představenstvo odvolalo Dušana Uhrina po prohře v Plzni. „Oslovili jsme tři české trenéry, čtyři zahraniční a Zdeňka Zemana,“ přiznal zástupce majoritního vlastníka a předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík.

Angažmá Zemana překazila vyšší moc, Kozel si nabídku rozmyslel

Naději ve fanouškovské obci vzbudilo hlavně jednání se Zdeňkem Zemanem, který se svým útočným stylem a přímým vystupováním prosadil na jihu Evropy.

„Zdeněk Zeman je trenérská legenda a jednání s ním nešla odmítnout. Jednání z důvodu vyšší moci skončily dřív, než začaly. Víc nemůžeme prozrazovat,“ omluvil se Tvrdík a důvod, proč jednání nedopadla dobře, ani později neprozradil.

Prvním kandidátem na uvolněné místo byl další bývalý trenér Dukly s hráčkou minulostí na Slavii – Luboš Kozel. Podle vedení klubu spěla jednání ke zdárnému konci, po následném úniku podrobností smlouvy do médií ale kouč reprezentační osmnáctky angažmá odmítl.

„Byl jedním z našich hlavních favoritů, jednání s ním pokročila nejdál, ale neskončilo to příjemným koncem. V úterý kolem 19. hodiny byla jednání těsně před dokončením, ve 21 hodin byly zveřejněny podrobnosti a Luboš Kozel si to rozmyslel,“ přiblížil Tvrdík.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru