Výkon fotbalových lvíčat překvapil i švýcarského trenéra

V hodně nepříjemné situaci se na mistrovství Evropy ocitli čeští fotbalisté do 21 let. Po semifinálové prohře se Švýcarskem skončí na turnaji na děleném třetím místě. Postup na olympijské hry, který byl jejich hlavním cílem, ale nemají zdaleka jistý. Zvlášť poté, jaký výkon na stadionu v Herningu předvedli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českým fotbalistům do 21 let se duel se Švýcarskem nevydařil | Foto: Michal Jurman

Výkon jedenadvacítky postihlo v Dánsku zatmění, jinak si snad nelze ani výkon českých hráčů proti Švýcarsku vysvětlovat. Otázkou jen zůstává, zda jde o zatmění pouze částečné. Hledat příčiny středeční porážky není zase až tak složité. Týmu chybělo nasazení, rychlost, kombinace, navíc podle trenéra neplnili hráči ani taktické pokyny a chyběla jim i kázeň.

"Řekli jsme si, že budeme aktivnější dopředu, že nebudeme hrát přes střed, ale po stranách. V prvním poločase jsme nedali jediný křížný pas, byla tam spousta chyb. Takhle špatně jsme podle mě hodně dlouho nehráli," zhodnotil výkon svých svěřenců trenér Jakub Dovalil. A nejen jeho hra lvíčat překvapila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká lvíčata zápas proti Švýcarsku nezvládla, proti Bělorusku chystají nápravu

"Neočekával jsem, že budou až tak schovaní vzadu, proti Anglii více napadali. Každopádně je k tomu donutila naše aktivní hra a to je pro nás velký kompliment," řekl švýcarský kouč Pierluigi Tami.

Otázkou zůstává, proč Češi předvedli tak špatný výkon. Výběr trenéra Dovalila totiž ukazoval, že fotbal hrát rozhodně umí, a to vlastně od listopadu 2008, kdy se začal současný tým tvořit.

"Předtím jsme sehráli spoustu zápasů a fungovalo to. Přehrávali jsme mnohem silnější soupeře než bylo Švýcarsko. Najednou to nejde, nevím, čím to je," říká záložník Marcel Gecov.

Vaclík: Bylo to v hlavách

Další příčinou mohla být únava, ale čtyři těžké zápasy v krátkém časovém období musely sehrát všechny týmy na šampionátu. I když například Švýcaři měli před duelem s Čechy o jeden den volna navíc. Na vině tak bude zřejmě psychická nevyrovnanost českých mladíků. To potvrzovalo i dění na hřišti, kdy lvíčata ztrácela nervy a diskutovala se samotným trenérem i s rakouským rozhodčím Schörgenhoferem.

"Měli jsme v nohou tři těžké zápasy ve skupině, ale spíš to bude v hlavách, nedokázali jsme se s tím srovnat. Ani jsme neplnili to, co jsme si řekli v kabině. Takže to bylo jedině v hlavě," souhlasí brankář Tomáš Vaclík.

Jak zapomenout na špatný výkon a naopak se připravit na těžký souboj o olympijské hry s Běloruskem? Odpověď na tuto otázku bude hledat hlavně trenér Dovalil. Motivace hráčům určitě chybět nebude.

"Musíme udělat maximum pro to, abychom si naklonili zpět na naši stranu i všechny lidi, kteří nám fandili. Chápu, že po takovém výkonu mohou být naštvaní. Uděláme pro to všechno," slíbil za všechny nejstarší hráč českého výběru Marcel Gecov.

Alena Benešová, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme