Výkonný výbor FAČR rozpustil komisi rozhodčích

Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky dnes odvolal komisi rozhodčích, a to včetně jejího předsedy Luďka Macely. Jeho místo zaujala Dagmar Damková, donedávna aktivní rozhodčí, teď členka komise rozhodčích UEFA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Dušan Svoboda hovoří o odvolání komise rozhodčích jako o znásilnění profesiálního fotbalu | Foto: ČTK

Damková byla zároveň pověřena sestavením nové komise rozhodčích. Ta stará byla dovolána v poměru hlasů 8:4, hlavním důvodem prý byla nekoncepční práce.

„Dagmar Damková byla jmenována do komise rozhodčích UEFA, což je naprosto unikátní post, zvláště pro ženu. V celé Evropě je naprosto přirozené, že pokud je někdo členem komise rozhodčích UEFA, je zároveň i předsedou komise rozhodčích ve svém domovském státě,“ vysvětlil jmenování Damkové na předsednický post místopředseda Fotbalové asociace České republiky Jindřich Rajchl.

Proti odvolání stávající komise rozhodčích ostře vystoupil další z místopředsedů Fotbalové asociace Dušan Svoboda. Podle něj souvisí s bojem o křeslo nového předsedy této organizace, který se bude volit na valné hromadě příští týden..

„Tímto krokem byl z mého pohledu procesuální fotbal zatažen do předvolební atmosféry. Je to prostě znásilnění profesionálního fotbalu, nemám slov. Dochází tu k bipolarizaci,“ řekl Svoboda.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme