Vyloučení nastartovalo debakl. Sparta prohrála v Rostově 0:4

Šance na postu fotbalistů Sparty z prvního vyřazovacího kole Evropské ligy je po úvodním zápase velmi nízká. Český vicemistr prohrál v Rostově na Donu 0:4, když tři branky dostal už v prvním poločase. Tým trenéra Požára navíc musel hodinu hrát bez vyloučeného Tiémoka Konatého

Šance Sparty na postup jsou po prvním zápase mizivé

Šance Sparty na postup jsou po prvním zápase mizivé | Zdroj: Reuters

V loňské sezoně se Sparta dostala až do čtvrtfinále Evropské soutěže a své tažení vyřazovací části začala v Krasnodaru, letos její naděje zhasly o 300 kilometrů severněji. V promrzlém Rostově prohrála 0:4 a za týden ji čeká na Letné téměř nemožný úkol – vyhrát o pět gólů.

Ruský vicemistr využil už svůj úvodní tlak. Koubek ještě ve 14. minutě vytáhl ránu Bucharova, jenže po následném rohovém kopu následoval závar před Koubkovou brankou a Miha Mevlja hlavičkou otevřel skóre.

Jedinou vážnou šanci Sparty měl Néstor. Jeho skákavou střelu po půlhodině ale domácí gólman vytěsnil a o chvíli později předvedl Tiémoko Konaté nepochopitelný zkrat. Ve středu hřiště šlapákem atakoval kotník Kalačeva a po druhé žluté kartě šel do sprchy.

V deseti se hra českého týmu rozpadla. Kalačev se z drsného zákroku rychle oklepal a ve 38. minutě posadil centr na hlavu Poloze, který nikým nehlídán zvýšil na 2:0. O dvě minuty později uklouzl mladík Sáček při odkopu a namazal míč na velké vápno Christianu Noboovi. Rostov tak vedl v poločase 3:0.

Po změně stran si v mrazu a na nekvalitním trávníku domácí hlídali jasný náskok, přesto přidali ještě jeden gól. Íránský talent Sardar Azmoun vtrhl na hřiště a necelou minutu po střídání byl sám před Koubkem. Placírkou zvýšil na 4:0.

Sparta v Krasnodaru utrpěla nejhorší porážku v evropských pohárech od prosince 2004, na břehu Azovského moře prohrála 0:4 a pokud chce postoupit, musí v domácí odvetě vstřelit minimálně pět gólů. Zápas s Krasnodarem začíná 23. února pět minut po deváté hodině večer.

Úvodní utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:
FK Rostov - Sparta Praha 4:0 (3:0)
Branky: 15. Mevlja, 38. Poloz, 40. Noboa, 68. Azmún. Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap (všichni Niz.). ŽK: Konaté, Dočkal (oba Sparta). ČK: 31. Konaté. Diváci: 6100.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít