Vyplenění Říma, shrnují sparťané své pocity po výhře nad Laziem

Sparťanská fotbalová pohádka pokračuje. V Římě se hráči pražského klubu postarali o prvotřídní senzaci, domácí Lazio porazili 3:0 a postoupili do čtvrtfinále Evropské ligy.

Hráči Sparty slaví senzační vítězství v Římě

Hráči Sparty slaví senzační vítězství v Římě | Zdroj: Reuters

Z 20 tisíc diváků fandilo sparťanům jen zhruba 1200, ale od třetího gólu na konci prvního poločasu byli slyšet skoro jen oni, pokud nepočítáme bučení a pískání příznivců Lazia na vlastní tým a naopak tleskání hráčům Sparty.

„Nezaregistroval jsem to, ale teď jsme se o tom bavili v kabině a kluci to říkali, takže jsem byl překvapený,“ říká Ladislav Krejčí.

00:00 / 00:00

Sparťanská fotbalová pohádka pokračuje, konstatuje z Říma po zápase s Laziem reportér ČRo Jan Suchan

Právě on navázal na Bořka Dočkala a ve 12. minutě zvýšil už na 2:0, takže se mnozí sparťané štípali, jestli se jim to nezdá, ale na oslavy postupu bylo ještě brzy.

Vždyť podobně rychle získali Pražané dvougólový náskok v předkole Ligy mistrů s CSKA Moskva, nakonec prohráli a vypadli.

„Právě ten zápas bude v nás asi ve všech dlouho, co jsme to hráli. Vím, že tým je schopný dostat během 10 minut tři góly, nebo čtyři. Snažil jsem si nepřipouštět, že je to hotové. A až vlastně s definitivním hvizdem rozhodčího jsem zvedl ruce nad hlavu a začal slavit.“

Sparta pojede do Španělska, ve čtvrfinále EL se utká s Villarrealem

David Bičík k tomu přispěl i třemi důležitými zákroky. Sparťané jsou v tomto ročníku Evropské ligy neporažení, Lazio naopak o tenhle titul připravili, v Itálii zvítězili poprvé od Středoevropského poháru před 80 lety a do čtvrtfinále evropských pohárů se vracejí po 23 letech.

„Budu stručný, pocity jsou nádherné,“ shrnuje trenér Zdeněk Ščasný po vyplenění Říma rozpoložení nejen své, ale snad všech sparťanů.

Laziu gól dal, na další přihrál. Byl to jeden z nejhezčích zápasů kariéry, prohlásil Krejčí

Výsledky odvetných utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy:

Leverkusen - Villarreal 0:0
První zápas 0:2, postoupil Villarreal.

Valencie - Bilbao 2:1 (2:0)
Branky: 13. Santi Mina, 37. Santos - 76. Aduriz. První zápas 0:1, postoupilo Bilbao.

Manchester United - Liverpool 1:1 (1:1)
Branky: 32. Martial z pen - 45. Coutinho. První zápas 0:2, postoupil Liverpool.

Anderlecht - Šachtar Doněck 0:1 (0:0)
Branka: 90.+3 Eduardo. ČK: 86. Mbodji - 84. Kučer. První zápas 1:3, postoupil Šachtar.

FC Sevilla - Basilej 3:0 (3:0)
Branky: 44. a 45. Gameiro, 35. Rami. První zápas 0:0, postoupila Sevilla.

Tottenham - Dortmund 1:2 (0:1)
Branky: 74. Son Hung-min - 24. a 71. Aubameyang. První zápas 0:3, postoupil Dortmund.

Braga - Fenerbahce Istanbul 4:1 (1:1)
Branky: 11. Hassan, 69. Josué z pen., 74. Stojiljkovič, 83. Rafa Silva - 45.+3 Potuk. ČK: 66. Topal, 87. Potuk, 90.+7 Sen (všichni Fenerbahce). První zápas 0:1, postoupila Braga.

mkp, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít