Výrok předsedy FIFA v Anglii rozhořel spor o rasismu ve fotbale

V Anglii se rozhořel spor o rasismu ve fotbale kvůli výroku předsedy světové fotbalové federace FIFA Seppa Blattera. Ten prohlásil, že rasismus na hřišti neexistuje. Může se prý stát, že si hráči v zápalu boje řeknou něco špatného. To je ale podle Blattera normální, protože se hráči potom omluví a podají si ruce.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sepp Blatter

Sepp Blatter | Zdroj: Reuters

Šéf FIFA se později za výrok sám omluvil, mezitím jej ale kritizovala řada hráčů včetně Davida Beckhama, Rio Ferdinanda a dalších.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spor o rasismus ve fotbale v Anglii přiblížil reportér Jaroslav Plašil

Angličané poukazují na to, že rasismus nelze jen tak zamést pod koberec, natož aby skončil podáním ruky. Tím spíš, když teď v zemi řeší minimálně dva velké skandály s rasovým podtextem. Do jednoho je zapojen uruguayský reprezentant Liverpoolu Luis Suárez, do druhého známý stoper Chelsea John Terry.

Některé reakce na výrok předsedy FIFA vyzývají Blattera k rezignaci. Ten dnes v rozhovoru pro BBC řekl, že v žádném případě odstoupit z funkce nehodlá.

S rasismem ve fotbale se potýkají i další země. Že se vlna kritiky zvedla právě v Anglii, má dvě velké příčiny. Blatterova slova byla, jak bylo zmíněno, nevhodně načasovaná a předseda světové fotbalové federace je také pro řadu Angličanů nepřítel číslo jedna.

Jak nepřímo připomněl i manažer Arsenalu Arsén Wenger, může v tom být i hořkost z toho, jak dopadla volba pořadatelů světového šampionátu v roce 2018. Šampionát totiž získalo Rusko a Angličané se cítili podvedeni.

Jaroslav Plašil, Jan Richter, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme