Vyrovnali jsme i díky našemu kotli, chválil fanoušky střelec Slavie Milan Škoda

Týden se mohli cítit jako králové Prahy a jako tým, který může prohánět ty nejlepší. Jenže euforii z vítězství nad Spartou střídají po dalším pražském derby v Edenu rozpaky. Slavia remizovala s Duklou 1:1 a oproti minulému týdnu byla hlavně v prvním poločase k nepoznání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Slavie se vítězství svých oblíbenců nedočkali | Foto: Jaroslav Plašil

„Začátek se nám nepovedl. Nechali jsme soupeře hrát, byli jsme od nich daleko a z toho jsme dostali gól. Do nějaké dvacáté minuty byli o hodně lepší.“

Důvodem toho, co popisuje Milan Škoda, mohou být tři změny v záložní řadě Slavie oproti derby se Spartou, ale také psychologický efekt, na který Dukla podle kouče Luboše Kozla sázela.

Přehrát

00:00 / 00:00

Musíme si vážit toho, kde jsme a co nejdéle se tam udržet, říkal o současném postavení Slavie po utkání s Duklou kapitán Martin Latka.

„Když jde mužstvo na Spartu, nic nepodcení. Když má za týden hrát s týmem, jako jsme my, tak motivace a nažhavenost do utkání nebude taková. Slavia není mužstvo, které v zápase dominuje. Mohli jsme už v úvodu utkání rozhodnout, ale chyběla nám pojistka.“

Takhle zůstalo z mnoha nebezpečných situací jen u trefy Michaela Krmenčíka z páté minuty. Slávisté se z bídy první půlhodiny postupně dokázali vyhrabat a nakonec ve druhém poločase i vyrovnat.

Vděčí za to zmatku v obraně Dukly, která po centru z přímého volného kopu vystavovala nabíhající slávisty do ofsajdu, jen tenhle kolektivní taktický plán spoluhráči jaksi zapomněli říct kapitánovi Marku Hanouskovi.

„Nevěděl jsem o tom, že budeme hrát ofsajd systém. Šel jsem normálně bránit hráče, a tím pádem nebyl ofsajd a dostali jsme gól. Jsou jasně daná pravidla, kdy hrajeme ofsajd systém, ale to nebyla tato situace. Bohužel jsem neslyšel, že jsme se rozhodli jinak.“

Pražské derby Slavie s Duklou skončilo bez vítěze, týmy z čela tabulky nezaváhaly

Číst článek

„Hosté to zahráli blbě a my jsme toho dokázali využít. I díky kotli, který v tu dobu hodně fandil,“ chválí úspěšný střelec Škoda vlastní fanoušky, kterých přišlo deset a půl tisíce. S klidem bychom jim mohli přiřknout gólovou asistenci a zásluhu na tom, že je Slavia už šest ligových utkání v řadě bez porážky a že zatím nezhasíná červenobílá euforie rozdmýchaná i vstupem nových majitelů a vítězstvím nad Spartou.

„Doufám, že to nebude ojedinělý jev jako minulý rok. Jsem rád, že se nám takhle daří, a doufám, že se v pauze dáme do kupy a připravíme se na další část sezony. Musíme si vážit toho, kde jsme, a co nejdéle se tam udržet,“ říkal Martin Latka.

„Pořád se psalo o Slavii, ale je to trošku bublina. Slavia na titul, to si myslím, s veškerou pokorou k ní, že je hodně nadnesené,“ neodpustil si Marek Hanousek cestou z Edenu rýpanec do svého předřečníka Martina Latky a celého červenobílého tábora.

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme