Vyrovnanost v čele GL slibuje na jaře zajímavou honičku o titul

Žádné překvapení, vše podle očekávání, vzkazují v polovině programu nejpopulárnější české sportovní soutěže fotbaloví odborníci. Gambrinus lize vládne po 15. kole triumvirát Plzeň, Sparta, Jablonec a nutno uznat, že zřejmě zaslouženě. Každý z těchto tří klubů má totiž něco výjimečného, čím je na domácí ligové půdě jedinečný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Lafata slaví se svými spoluhráči gól do sítě Olomouce | Zdroj: ČTK

Když začneme u momentálně nejsilnější fotbalové trojky odzadu, u Jablonce, není pochyb o tom, že jeho úspěch stojí i padá s formou útočníka Davida Lafaty. V jeho případě žádné řeči o týmovosti fotbalu neobstojí.

Lafatových 11 gólů pomohlo vždy, když to bylo nejvíce potřeba, a i díky nim se může severočeský klub po polovině soutěže chlubit vizitkou nejvíce skórujícího týmu ligy. Pak jsou zde oba čeští účastníci v evropských pohárech, tedy Sparta a Plzeň, jejichž hra se na podzim lišila jako noc a den.

„Myslím, že spokojenost může být, i když byly zápasy, ze kterých jsme samozřejmě mohli vytěžit víc. Ale teď se koukáme spíš směrem dopředu,“ popisuje sparťanský kouč Vítězslav Lavička jednu z nejsilnějších stránek svého klubu v této sezoně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Gambrinus ligu vedou Sparta s Plzní a Jablonec, vzhledem k výsledkům a výkonu zaslouženě

Letenský klub totiž dokáže vždy správně fotbalově předvídat. Klub výrazně výsledkově nesrazilo ani letní zranění Matějovského, ani následný výpadek formy u Kweukeho či listopadová ztráta těžce zraněného Kadlece.

Vždy se našel někdo, kdo dokázal převzít roli tahouna týmu, a právě tato v uvozovkách ‚elastičnost‘ drží Spartu nyní ve hře o titul. A to i přesto, že její hra, na rozdíl od vedoucího týmu z Plzně, dokáže nemnohé oči výrazně rozbolet.

„I v deseti dokážeme otočit těžký zápas, a nevybavuju si větší šanci, kterou by měl Liberec za druhý poločas. Myslím, že ligu vedeme zaslouženě,“ přesvědčuje plzeňský záložník Vladimír Darida na pozadí těžké výhry svého klubu v Liberci o tom, že titul ligového půlmistra leží ve správných rukou.

Plzeň se poučila z předchozích sezon. Umí už nejen bezhlavě bušit do soupeřovi obrany, ale když je to nutné i bránit. Navíc dokázala už také zkombinovat úspěšně své ligové působení s tím v Evropské lize, ve které je zatím s devíti body také úspěšnější než Sparta.

„Hráli jsme hodně zápasů a navíc jsme vybojovali titul půlmistra. To nám na jaře dodá hodně sebevědomí, doufám, že to dotáhneme do zdárného konce,“ varuje Darida po půli soutěže konkurenci před zdravím sebevědomím svého týmu v boji o mistrovský titul.

Jasné je to, že podobně jako loni se fanoušci mají ve druhé části soutěže na co těšit. Vyrovnanost ligy totiž slibuje opět zajímavý a dramatický souboj na čele tabulky.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme