Vytvoříme fotbalovou horečku, věří šéf organizačního výboru ME do 21 let Petr Fousek

Čeští fotbalisté do jednadvaceti let se blíží ke svému největšímu turnaji v kariéře. Za 8 dní vstoupí národní tým do domácího mistrovství Evropy. Zatímco mužstvo se na šampionát teprve chystá, zástupci UEFA už obhlíží stadiony a zkoumají každou maličkost.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Fousek (vlevo) a svazový předseda Miroslav Pelta

Petr Fousek (vlevo) a svazový předseda Miroslav Pelta | Zdroj: ČTK

„Pochopitelně zbývá doladit tisíc administrativních maličkostí, ale jinak v hrubém kontextu je všechno připravené,“ říká šéf organizačního výboru Petr Fousek, který má už měsíce napilno.

Ale stadiony jsou postavené, vše upravené, nachystané, a tak může směle počítat vstupenky, které zbývají k překonání rekordu návštěvnosti takzvaného malého fotbalového EURA.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéf organizačního výboru ME do 21 let Petr Fousek věří, že čeští fanoušci budou mladým fotbalistům fandit stejně skvěle jako fandili na pražském mistrovství světa v hokeji

„Rekord je 176 tisíc prodaných vstupenek z roku 2013 v Izraeli. Do prodeje šlo 230 tisíc vstupenek a zájem veřejnosti mě těší. Fanoušci vyslyšeli naši nahrávku před branku v podobě nízko nasazených cen. Týden před začátkem šampionátu tak můžeme konstatovat, že 12 utkání z 15 je na pětadevadesáti pěti procentech prodeje.“

Jen z jednoho má starost. Stejně jako trenéra Jakuba Dovalila ho trápí v posledních týdnech diskutovaná nevole majitele anglického Watfordu pustit na šampionát Matěje Vydru.

Jakkoliv bude jeho organizační skupina úspěšná, pro dobrý obrázek pořadatele je důležitý i sportovní úspěch a bez hlavního útočníka to má český tým dost složité.

„Ocenil bych i to, že hráč hrozně chtěl. K Watfordu jenom jednu poznámku, že fotbalový pánbůh to vidí,“ řekl Fousek.

„Jestli chceme postoupit ze skupiny, potřebujeme v prvním zápase bodovat. Je velké očekávání a o šampionát je velký zájem. Bylo by proto dobré postoupit ze skupiny, přestože vím, že soupeři mají skvělé hráče,“ připomíná pozici českého týmu předseda Fotbalové asociace Miroslav Pelta.

 

Fotbalová lvíčata Lukáš Masopust a Jakub Jugas si zahráli na reportéry a navzájem si pokládali ty nejzáludnější otázky!

Posted by Česká fotbalová reprezentace on 9. červen 2015

Stejně jako Fousek, tak i Pelta věří, že evropský šampionát fotbalistů do jednadvaceti let vzbudí stejný ohlas, jako zápasy nedávného mistrovství světa v hokeji.

„Býváme často srovnáváni se šampionátem v hokeji, ale v řadě věcí je to nesrovnatelné. Je tady jiný počet mužstev, jiné ceny. Ale jsme srovnáváni i v oblasti horečky, kterou šampionát vytvořil. A přestože není v jedenadvacítce Jágr, tak máme jiná jména a vytvoříme fotbalovou horečku, aby si mohl český fanoušek opět užívat nádherný sportovní zážitek,“ doufá Petr Fousek.

Martin Charvát, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme