Vztahy se přiostřují. Jednadvacítka se musí 'áčku' přizpůsobit, vzkázal Vrba

Strahovské kanceláře mají kousek od sebe, na jejich práci závisí úspěšnost českého fotbalu na mezinárodní scéně, ale kolem krku si teď přátelsky nepadají. Naopak mezi koučem reprezentačního A mužstva Pavlem Vrbou a trenérem týmu do 21 let Jakubem Dovalilem a jejich manažery vznikla v klíčové fázi přípravy na domácí akci roku třenice, kterou na Slovensku řešilo i nejvyšší vedení Fotbalové asociace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalová reprezentace, Pavel Vrba | Foto: Filip Jandourek

A tým fotbalové reprezentace čeká dnes večer přípravné utkání v Žilině, kde proti Slovákům nastoupí v sestavě značně improvizované.

Podvečerní duel jednadvacítky v pražském Edenu proti Portugalsku bude také přátelský, ale zároveň poslední před červnovým evropským šampionátem, který Česko pořádá a který je zároveň kvalifikací na olympijský fotbalový turnaj v příštím roce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Každý si musí uvědomit, že na prvním místě je A-mužstvo, říká trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba

Pro kouče Jakuba Dovalila tak jde o poslední šanci poskládat nejsilnější možné mužstvo tak, jak by mohlo hrát na Euru.

„V průběhu roku jsme vlastně nejsilnější možnou sestavu nemohli vyzkoušet ani jednou. Úplně mě to netěší, ale museli jsme to přijmout. Kompletní tým budeme mít až na šampionátu,“ nechal se slyšet kouč české jednadvacítky.

Po kvalifikačním duelu s Lotyšskem s A týmem odcestovali k přípravě na Slovensko i Václav Kadlec s Ladislavem Krejčím. A podle toho, co v Žilině utrousil kouč Pavel Vrba, je to možná i výsledek nezvládnuté komunikace mezi realizačními týmy obou reprezentací.

Tlak se stupňuje, ví trenér Dovalil. 'Lvíčata' čeká generálka s Portugalskem

Číst článek

„Nějaká dohoda byla, ale dočetl jsem se, že z naší strany nebyla splněna. Od té doby je prioritou áčko a jednadvacítka se bude muset přizpůsobit. Každý z nás si musí uvědomit, že na prvním místě je A mužstvo a přišlo mi, že někteří si to neuvědomují,“ podotkl Vrba.

Rozjitřenou atmosféru, která zrovna nezvyšuje šance jednadvacítky uspět na domácím šampionátu, už řešil i předseda Asociace Miroslav Pelta.

'Áčko' má přednost i podle FAČR

A podle toho, co o jednání výkonného výboru v Rajeckých Teplicích kousek od Žiliny řekl generální sekretář Rudolf Řepka, vedení českého fotbalu se v tomto sporu staví na Vrbovu stranu.

„Měl k tomu slovo pan předseda, říkal, že je potřeba, aby do toho vstoupil. Vše se bude vždy odvíjet od áčka, které je pro nás nejdůležitější. Letošní mistrovství Evropy do 21 let je sice prioritou, ale jednadvacítka vždy bude až ve druhé lajně,“ prohlásil Řepka.

Vrba se vrací do Žiliny. Tamní tým dostal jako trenér do pohárů

Číst článek

Jestli se dvojice současných seniorských reprezentantů Václav Kadlec, Ladislav Krejčí, a třeba i zraněný Pavel Kadeřábek ještě vrátí do jednadvacítky, záleží i na tom, jestli realizačním týmům obou výběrů do červnového mládežnického Eura vychladnou hlavy.

Dnešní zápas v Žilině začne ve 20.30 a přímý přenos celého duelu budeme vysílat na streamu Český rozhlas Sport na našem webu a v aplikaci iRadio.

Trenér české jedenadvacítky Jakub Dovalil a Tomáš Kalas před zápasem s Anglií | Foto: ČTK

Jan Kaliba, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme