Wesley Sneijder rozhodl o postupu Galatasaraye do osmifinále Ligy mistrů

Fotbalisté Galatasaraye Istanbul zvítězili 1:0 v dohrávaném utkání základní skupiny Ligy mistrů proti Juventusu Turín. Duel původně patřil do úterního programu prestižní soutěže, kvůli hustému sněžení byl však zápas přerušen. Klání hrané od 32. minuty rozhodl v závěru Nizozemec Wesley Sneijder.

Fotbalisté Galatasaraye oslavují rozhodující trefu Wesleyho Sneijdera v utkání základní skupiny Ligy mistrů proti Juventusu Turín | Zdroj: Reuters

Istanbulský celek musel v souvislosti s postupem zvítězit, před domácím utkáním totiž ztrácel na svého soupeře dva body. Průběh zápasu rozloženého do dvou dnů dlouho napovídal tomu, že bezbrankový výsledek pošle do osmifinále Ligy mistrů Juventus.

V 85. minutě ale skóroval domácí záložník Wesley Sneijder, který svou trefou rozhodl o tom, že první postupující Real Madrid doprovodí do jarní fáze Ligy mistrů právě Galatasaray. Na italské mužstvo tak zbylo v tabulce skupiny B pouze třetí místo zaručující účast ve vyřazovacích bojích Evropské ligy.

Dnes je na programu zbylých osm utkání základní skupiny Ligy mistrů. Na všech stadionech se začne hrát ve 20.45.