Z malé pauzy můžu i profitovat, myslí si vzhledem k ME zraněný Rosický

Fotbalová reprezentace nastoupí k zítřejšímu přípravnému zápasu proti Izraeli bez Tomáše Rosického, Petra Čecha i Jaroslava Plašila. Logicky tedy po tomto rozhodnutí trenéra Michala Bílka vyvstala otázka, komu svěřit kapitánskou pásku. Volba padla na dalšího muže, který už má v českém národním týmu hodně odehráno, Milana Baroše.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojice Rosický, Hübschman se při focení dobře bavila | Foto: Jan Kaliba

Tím ovšem vznikla delikátní a zapeklitá situace pro komunikační oddělení reprezentace. Do rozporu se totiž dostaly dvě zásady.

Zásada první - na tiskovou konferenci před zápasem národního týmu chodívá fotbalista, který o den později plní funkci kapitána. Zásada druhá - Milan Baroš se nebaví s českými novináři.

Bylo zřejmé, že jedno z těchto pravidel bude muset ustoupit. A také to, že útočník Galatasaraye se své zvyklosti nevzdá. Takže krok stranou provedla druhá strana, a v útrobách tribuny na stadionku v Bad Waltersdorfu se proto ozval jiný hlas.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z malé pauzy můžu i profitovat, myslí si vzhledem k ME zraněný Rosický

„Odehrál jsem toho hodně, takže na druhou stranu z této malé pauzy můžu profitovat. Ale jak to bude, to se dozvíme až po Euro,“ říkal obvyklý kapitán Tomáš Rosický, který se pásky pro duel s Izraelci musí vzdát kvůli poraněnému lýtku.

Debata se tedy logicky stočila k tomuto tématu. Vedle Rosického sedící trenér Michal Bílek sice nijak nelamentuje nad tím, že záložník Arsenalu proti Izraeli nenastoupí, zato v generálce na EURO příští týden proti Maďarsku už by ho na hřišti rád viděl.

„Bylo by to ideální, aby už byl k dispozici, to je jasné. Je to generálka, takže bychom potřebovali, aby byl fit,“ prohlásil kouč národního týmu.

Sám hráč oproti tomu ani zápas proti Maďarům nepovažuje za tak zásadní pro přípravu na evropský šampionát, aby musel mít lýtko do příštího pátku úplně v pořádku a mohl ke generálce nastoupit. I když by to pochopitelně bylo ideální.

„Já bych moc rád, ale s Maďarskem se nebudu pouštět do nějakého risku. Takže uvidíme, teď to nedokážu říct. Až podle toho, jak se to bude vyvíjet v následujících dnech,“ popsal Rosický.

Dobrá atmosféra v týmu

Některé činnosti, které přísluší kapitánovi, umí Rosický zastat i se zraněným lýtkem. V roli mentora a přirozeného vůdce týmu ho tenhle zdravotní problém nijak nelimituje, a tak vnitřní chemii mužstva bedlivě pozoruje a hodnotí.

„Co se týká atmosféry v týmu, tak je všechno v pořádku. Atmosféra byla vždycky dobrá, hráči se sem vždycky těšili. Takže tohle ani není téma, o kterém bychom měli mluvit,“ myslí si Rosický a navíc dodává.

„Je to velice prospěšné i z trenérova pohledu, trénovalo se, co potřeboval. Je to pozitivní, že jsme pořád spolu, ten tým může růst spolu vzhledem k Euru. To je fajn,“ říká o přínosu rakouského soustředění Tomáš Rosický, který zatím trénuje jenom lehce a individuálně.

Stav jeho lýtka, ve kterém měl krevní výron, se ale prý uspokojivě zlepšuje a o svém startu v prvním zápase na mistrovství Evropy za dva týdny proti Rusku záložník Arsenalu nepochybuje. Ovšem termín, kdy by se rád naplno zapojil do přípravy s národním týmem, ten z obvyklého kapitána reprezentace nedostanete ani páčidlem.

Jan Kaliba, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme