Z nouze ctnost vršovických Bohemians

Fotbaloví Bohemians 1905 musejí odehrát dnešní zápas osmnáctého kola Gambrinus ligy na vypůjčeném stadionu a navíc bez diváků. Dvojitá pohroma a újma sportovní i finanční, mohlo by se zdát. Ale Klokani z téhle nouze dokázali vykouzlit předpisovou ctnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohemians 1905 | Foto: Bohemians 1905

Je to k naštvání, když musíte kvůli výtržnostem vlastních fanoušků odehrát následující domácí utkání nejen bez viníků, ale s vyloučením všech diváků bez výjimky.

Na příjmovou položku s názvem "vstupné" můžete zapomenout a v případě Bohemians 1905 a jejich nadšených příznivců, kteří umějí povzbudit, to navíc zamrzí i po sportovní stránce. A ještě k tomu nemáte vyhřívaný trávník, takže se podle regulí soutěže musíte dočasně vystěhovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z nouze ctnost vršovických Bohemians

Klokani zvolili tradiční pražskou variantu, tedy Strahov, který se za domov považovat nedá a snad jen masochista by ho za domácí prostředí považovat chtěl.

Vedení vršovického klubu ale dostalo nijak zvlášť objevný, ale přitom spásný nápad, díky kterému nastane komická situace. Ďolíčku se sejdou fanoušci, otevře se fanshop i stánky s občerstvením, bude se skandovat, jenom ti, kvůli kterým se tohle děje, budou jaksi chybět.

Fotbalisté budou pobíhat po strahovském stadionu a na tom vršovickém se ocitnou pouze díky velkoplošné obrazovce. Vedení Bohemians tak elegantně potvrdilo matematickou zákonitost, podle které dvojnásobné mínus dá dohromady plus.

Kombinace dvou hendykepů - tedy nutnosti hrát bez diváků a mimo domov najednou poskytuje výhodu. Aspoň tedy pro fanoušky, kteří mohou svůj tým podpořit na vlastním stadionu a ještě k tomu zdarma. Aby z toho při zápase proti Olomouci něco měli i fotbalisté Bohemians, muselo by vedení klubu uspořádat rozhlasový přenos opačným směrem a pouštět na Strahově skandování z Ďolíčku.

Jan Kaliba, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme