Z vítězství ve fotbalovém MOL Cupu se radují fotbalisté Mladé Boleslavi

Fotbalisté Mladé Boleslavi se stali vítězi poháru MOL Cup poté, co v dnešním finále zdolali v poměru 2:0 Jablonec. O vítězství Středočechů rozhodl v 70. minutě Jan Chramosta. Výsledek pohárového utkání rozhodl také o tom, že si v příští sezoně předkolo Evropské ligy zahraje i pátý celek ligové tabulky, kterým je Slavia.

Mladá Boleslav dnes porazila Jablonec a slaví vítězství v MOL Cupu

Mladá Boleslav dnes porazila Jablonec a slaví vítězství v MOL Cupu | Zdroj: ČTK

První poločas nenabídl divákům v Teplicích příliš atraktivní podívanou. Ta byla přitom navíc přerušena, protože průběh úvodní půle narušili neukáznění diváci.

O něco aktivnější byli v prvních 45 minutách svěřenci Karla Jarolíma, ale ani nebezpečná hlavička boleslavského Kalabišky ze 45. minuty skóre zápasu nezměnila.

Problémy s fanoušky následně pokračovaly po přestávce, takže byl sudí Hrubeš opět donucen zápas pozastavit.

Rozhodčí v lize na objednávku nepískají, tvrdí šéf fotbalového svazu Pelta

Nedlouho po hodině hry však došlo i na fotbalovější moment, když v 70. minutě dostal mladoboleslavský útočník Jan Chramosta od Jana Kalabišky přihrávku za obranu a svůj následný únik nekompromisně proměnil, čímž poslal svůj tým do vedení.

Chramosta přitom na svůj gólový úspěch potřeboval pouhé čtyři minuty, protože byl na hřiště koučem Jarolímem vyslán až v 66. minutě.

V 74. minutě pak Středočeši udeřili podruhé, když se po standardní situaci dostal k balonu Jasmin Sčuk a zvýšil na 2:0.

Ve zbývajících minutách se již Jablonci nepodařilo vývoj utkání zdramatizovat, takže se Mladá Boleslav může radovat ze svého historicky druhého prvenství v domácím poháru.

Kromě trofeje dnes hráči Mladé Boleslavi vybojovali i možnost startu ve třetím předkole Evropské ligy.

Finále MOL Cupu, fotbalového poháru FAČR v Teplicích:

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 2:0 (0:0)
Branky: 71. Chramosta, 74. Ščuk. Rozhodčí: Hrubeš - Hock, Pospíšil - Příhoda, Nenadál. ŽK: Jánoš, Kúdela, Šeda, Magera - Doležal. Diváci: 2543.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít