Za chyby v utkání mezi Plzní a Budějovicemi jsou potrestáni 3 fotbaloví rozhodčí

Komise rozhodčích fotbalové asociace potrestala tři sudí za chyby v dohrávce 22. ligového kola mezi Plzní a Českými Budějovicemi. Asistent Radek Kocián má omezenou delegaci na pět duelů. Hlavní rozhodčí Pavel Královec si nezapíská dva zápasy, na stejnou dobu má zastavenou činnost i další asistent Robert Hájek.

Fotbalová rozhodčí Dagmar Damková byla 22.12.2008 krátce po 18.hodině hostem Ladislava Válka | Foto: ČRo Plzeň

Rozhodčí v čele s Královcem udělali ve Štruncových sadech dvě minely. Neměli uznat druhý a třetí gól domácího týmu.

K prvnímu chybě došlo v 36. minutě za stavu 1:0, kdy Bakošovi zavadil centrovaný míč do vápna o roku. To slovenskému reprezentantu pomohlo zpracovat přihrávku přímo před nohy a zvýšil na 2:0.

Prohřešek hlavní sudí Královec poprvé neodpískal, následně po protestech hostů branku odvolal, aby vzápětí na doporučení asistenta Kociána branku mylně znovu označil za regulérní.

Druhého přehmatu se rozhodčí dopustili deset minut před koncem. Vladimír Darida přidal třetí gól Západočechů, brance ale předcházelo ofsajdové postavení Milana Petržely. Proto komise na dva duely omezila delegaci pomeznímu Hájkovi.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít