Za šlápnutí na protihráče si plzeňský Petržela 3 zápasy nezahraje

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR na svém zasedání zastavila činnost plzeňskému záložníkovi Milanu Petrželovi na tři zápasy kvůli šlápnutí na soupeře během zápasu se Slavií. Zároveň zahájila řízení s Davidem Lafatou ze Sparty kvůli nafilmovanému pádu z duelu s Teplicemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Petržela v Jokohamě | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Milan Petržela bude kvůli třízápasovému distancu od disciplinárky chybět Viktorii v ligových zápasech v Ostravě a doma s Brnem. Nuceně vynechá také čtvrtfinálový zápas pohárové soutěže v Teplicích.

Trest dostal za incident ze začátku druhého poločasu ligového duelu se Slavií. Při cestě pro míč mimo hřiště šlápl 31letý záložník na lýtko záložníkovi Slavie Kenijovi, který ležel za postranní čarou. Rozhodčí Tomáš Kocourek nechal zákrok bez povšimnutí.

Podobného prohřešku se Petržela nedopustil poprvé, už v roce 2011 šlápl na Jiřího Poděbradského z Hradce Králové.

Komise také povede disciplinární řízení s útočníkem Sparty Davidem Lafatou, který v závěru zápasu s Teplicemi nafilmoval pád v pokutovém území. Po penaltě nařízené rozhodčím Liborem Kovaříkem vyhrála Sparta 1:0.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme