Začátek jsme měli šílený, mrzelo Zeleného. Jablonec přesto unikl od hranice sestupu

Fotbalisté Jablonce výsledkově zvládli ligovou dohrávku s Hradcem Králové, porazili ho 2:1 a mohli si oddechnout. Pokud by totiž neuspěli, jejich náskok na sestupové pásmo by byl stále jen šestibodový. A tak si hráči vítězství dost cenili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jablonecký Michal Trávník se raduje ze vstřeleného gólu | Zdroj: ČTK

„Aspoň jsme se trošku odpíchli od spodku tabulky, který je hodně vyrovnaný,“ těšilo Jaroslava Zeleného, který se podílel na důležitém vítězství přihrávkami na oba góly. Jenže než se Jablonec trefil, moc toho na hřišti neukázal. „Začátek byl z naší strany šílený. Přišlo mi, že prvních dvacet minut nevíme, co máme dělat. První brankou to z nás ale spadlo,“ je si vědom záložník Severočechů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jablonečtí fotbalisté se po vítězství nad Hradcem posunuli do klidnějšího středu tabulky

A první gól, který rozjel povedenou jabloneckou pasáž v zápase, vstřelil Michal Trávník – byla to pro něj premiérová branka v dresu severočeského týmu. Jen o chvíli později pak přidal další domácí trefu Mehanovič a Jablonec začal kontrolovat utkání.

Další gól už ale nepřidal, a nakonec se po snížení soupeře bál o výsledek. „Dostali jsme zbytečnou branku a pak jsme utkání dohrávali v křeči,“ je jasné i Michalu Trávníkovi, že výkony týmu zatím nejsou optimální. I proto Jablonec zase tak úplně nebyl daleko od sestupového pásma, a tenhle tlak mohl na hráče působit.

„Do nějaké míry nás to ovlivnilo. Kdybychom měli víc bodů, asi by naše hra vypadala jinak,“ dodává mladý záložník Severočechů. Zároveň doufá, že ve zbytku sezony jeho mužstvo zlepší předváděnou hru.

Po vítězství nad Hradcem se Jablonec posunul přesně do poloviny tabulky. V neděli si mohou Severočeši ještě více přilepšit, protože na jejich stadion zavítá předposlední Jihlava. Trávník doufá, že Jablonec body potvrdí dalším triumfem, který by zároveň týmu dodal klid.

Mirko Vasić, Štěpán Andr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme