Začíná halový turnaj Fortuna Víkend šampionů

Vyhrají vršovičtí Bohemians potřetí ze čtyř pokusů? Nebo už získá titul také mimopražský celek? Tak to jsou otázky, které se týkají nejvýznamnějšího halového klání v kopané v České republice, a na které můžeme odpovědět až večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fortuna Víkend šampionů | Foto: Fortuna

Jednu změnu už ale okomentujeme teď, ještě před úvodním hvizdem rozhodčích. Turnaj s názvem Fortuna Víkend šampionů se totiž oproti předchozím ročníkům zkracuje.

Slovo víkend z názvu akce nezmizelo, přestože by to s akceptováním takového víkendu, který se smrskl jenom na sobotu, mohlo třeba u školáků dopadnout všelijak. Pořadatelé turnaje se totiž po zkušenostech z předchozích tří ročníků rozhodli pro změnu.

Nikoli osm týmů, ale šest, ne dva hrací dny ale jen jeden jediný. Z tohoto prostého výčtu by se mohlo zdát, že bude fotbalový fanoušek ochuzen. Uvidí méně zápasů, dost pravděpodobně i méně gólů a tudíž zažije i méně radosti. Ale jsou tu i některé poznatky z let minulých, které spíše opodstatňují krok organizátorů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Začíná halový turnaj Fortuna Víkend šampionů

Ono ostré souboje u mantinelu, to není nic, co by člověk zodpovědný za úspěch svých svěřenců v lize sledoval s blaženým výrazem v obličeji.  Takže takovým trenérům, kteří chtějí mít na začátku důležitého období pohromadě co nejvíc zdravých hráčů, ubyde pár chvilek strachu.

Lepší by to mohlo být i s atmosférou. Ne, že by byla špatná, to v žádném případě, naopak, ale kulisa v prvním dni turnaje, bývala celkově lepší než v tom druhém, kdy už chodili do hlediště zpravidla jen příznivci těch klubů, které mohou něco vyhrát.

No a když už se to pak stane, a ať už zvítězí Slavia, liberecký nebo bratislavský Slovan, Sparta, Žilina či tak jako loni Bohemians, mohou si jít šťastní fandové ještě o slavném vítězství svého týmu povyprávět, a to tak, že při tom nemusí myslet na to, že zítra už je zase pondělí.

Jaroslav Plašil, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme