Začíná nový 21. ročník Gambrinus ligy. Diváci se mohou těšit na více branek

Jen na měsíc a půl osiřely tribuny českých fotbalových stadionů, do kterých se už dnes opět vrátí fanoušci jednotlivých klubů. Třemi zápasy začíná večer nový ročník fotbalové Gambrinus ligy. Mistrovský titul v něm bude obhajovat plzeňská Viktoria a zúčastní se ho i dva nováčci 1. SC Znojmo a Bohemians Praha 1905.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tým 1. SC Znojmo se fotí před novou seznou | Zdroj: ČTK

V nadcházející sezoně se ligovému shromáždění zatím nedaří sjednotit hrací den jednotlivých kol, což by fanoušci jistě uvítali.

Přehrát

00:00 / 00:00

začátek ligy

Hned první kolo se roztáhne od pátku až do pondělí, vše je dáno dohodou s držiteli televizních práv, jejíž platnost vyprší na konci sezony, takže podstatnějších změn se fotbalová veřejnost dočká nejspíše až příští rok.

Především rozhodčí si budou muset zvykat na nově zavedené pravidlo o ofsajdu, který je benevolentnější k útočícímu týmu a mělo by přinést více branek.

"Diváci by měli být pro, jelikož bude padat více branek. Řada lidí ale bude v rozhodování rozhodčích hledat chyby a toho se sudí bojí," konstatuje předseda české plavidlové asociace Jiří Kureš, podle kterého se na novou sezonu rozhodně netěší asistenti hlavního rozhodčího.

Nováčci by se rádi vyhnuli sestupovým pozicím

Zajímavé bude sledovat pouť ligových nováčků. Staronový účastník Bohemians Praha 1905 vstupuje do letošního ročníku s jasnými ambicemi se udržet.

"Věřím, že návrat do Ďolíčku, vynikající fanoušci a nový vyhřívaný trávník jsou ty atributy, které nás stmelí a udržíme se," říká ředitel klubu Ladislav Valášek.

Stejné cíle má i nováček ze Znojma, který své zápasy bude kvůli nevyhovujícímu stadionu hrát v Brně. Technický ředitel Karel Hodák ale tvrdí, že jihomoravský celek je na situaci připravený.

"Chystáme různé akce pro fanoušky, vypravujeme autobusy, které budou nabírat fanoušky z okolních obcí a něco připravíme i pro naše příznivce v Brně."

Důvěra je křehká věc, český fotbal už ji ztratil

Číst článek

Společné ambice a také společný názor mají představitelé obou klubů na včerejší výrok vlastníka Teplic Pavla Šedlbauera, podle kterého za špatnou situaci v českém fotbale může současné vedení.

"Nejsme v profesionálním fotbale natolik dlouho, abychom vedení mohli kritizovat, ale to, že některé věci českému fotbalu neprospívají, to je neoddiskutovatelný fakt," přiznává Hodák.

"Bohemka byla v předchozím období některými nešvary poškozena a postižena. Já věřím, že podobné případy se už nebudou opakovat a navzdory všem negativům zvítězí fair play a zdravý rozum," přeje si Ladislav Valášek z Bohemians.

Gambrinus liga 2013 | Foto: Michal Jindra

Fotbal je sice kolektivní hra, ale i přesto je v očích mnoha fanoušků především o silných individualitách.

Na zavedené jména, jako Horváth, Darida, Štajner a i třeba David Lafata, jemuž se včera podařilo dvakrát skórovat v 2. předkole Evropské ligy, se příznivci nejrozšířenější hry světa můžou těšit i letos. Sledovat se jistě vyplatí i návrat 39letého brankáře Radka Černého do pražské Slavie.

Po ligových trávnících se naopak nebudou pohybovat Milan Baroš či talent Nicolas Šumský, kteří vyrazili za zahraničním angažmá.

Letošní ročník zahájí od šesti hodin zápasy Plzně s Bohemians Praha 1905 a Duklou Praha se Znojmem. Ve 20.15 pak začíná večerní zápas mezi Slavií Praha a Baníkem Ostrava. Radiožurnál bude informovat ze všech stadionů.

Jiří Chum, Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme