Začínat na Euru se Španělskem je výhoda, míní trenér Vrba

Španělsko, Turecko a Chorvatsko. To jsou soupeři české reprezentace na fotbalovém mistrovství Evropy ve Francii. Bezprostředně po losu nebyl nikdo z české výpravy příliš nadšen, na druhé straně mohlo losování dopadnout i hůř.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér českých fotbalistů Pavel Vrba (vpravo) se při losu setkal s kouči protivníků ze skupiny – zleva Ante Čačič (Chorvatsko), Vicente del Bosque (Španělsko), Fatih Terim (Turecko)

Trenér českých fotbalistů Pavel Vrba (vpravo) se při losu setkal s kouči protivníků ze skupiny – zleva Ante Čačič (Chorvatsko), Vicente del Bosque (Španělsko), Fatih Terim (Turecko) | Zdroj: ČTK

Trenér reprezentace Pavel Vrba hodnotí skupinu evropského šampionátu se Španělskem, Tureckem a Chorvatskem jako obtížnou, ale hratelnou.

„Uvidíme, jak to zvládneme. Možná je dobře, že začínáme hned se Španělskem. Může to být výhoda i nevýhoda, ale já to samozřejmě beru jako výhodu a věřím, že uhrajeme dost bodů, abychom postoupili dál. I když opakuji, že nás čeká těžká skupina,“ hodnotí Vrba.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podle předsedy Fotbalové asociace ČR Miroslava Pelty jsou Turecko a Chorvatsko hratelnými soupeři

„Španělsko dávám do absolutní špičky a potom myslím, že Turecko a Chorvatsko jsou země, s kterými se dá hrát. Chtěl bych, abychom se i tentokrát pokusili o postup,“ soudí předseda fotbalového svazu Miroslav Pelta.

Český tým bude mít základnu v Tours, dvě hodiny autem od Paříže v turisticky atraktivní lokalitě zámku na Loiře.

Cesta k postupu ze skupiny vede přes Chorvatsko, které je ale velmi sebevědomé.

Trenér chorvatské reprezentace Ante Čačić je přesvědčen o tom, že podle jmen hráčů, kteří hrají v nejlepších světových klubech, by měla ze skupiny postoupit dvě mužstva – Španělsko a Chorvatsko. Český tým podle něj hraje kolektivně.

Jan Šmíd, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme