Žádnou křivdu necítím, říká odvolaný sportovní manažer Sparty Chovanec

Majitel fotbalové Sparty Daniel Křetínský oficiálně potvrdil, o čem už od minulého týdne spekulují novináři. Z pozice generálního sportovního manažera odchází po třech letech Jozef Chovanec. Křetínský současně odvolal i realizační tým prvního mužstva fotbalové ligy. "Sparťanem jsem byl, zůstanu a budu," říká teď už bývalý sportovní manažer letenského klubu. Změny mají fotbalovou Spartu posunout nejen k úspěchům na domácí ligové scéně, ale taky na mezinárodní úrovni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

TK vedení Sparty Praha k personálním změnám v klubu, Josef Chovanec | Foto: Filip Jandourek

Uznáváte, že jste se Spartou v zahraniční konkurenci nedokázal uspět?

Částečně ano. Hodně nás, fanoušky a hráče bolí neúspěch v letošním roce. Stanovili jsme si cíl, že se chceme dostat do Evropské ligy vzhledem k tomu, že jsme loni nevyhráli titul, a nemohli jsme se zúčastnit bojů Ligy mistrů. Na druhou stranu jsme loni postoupili do jarní části Evropské ligy, takže to bylo takové střídavé. Ale je pravda, že jsme neuspěli tak, jak jsme chtěli.

Někteří novináři vám vyčítali, že ve Spartě působíte v mnoha pozicích, což mělo za následek, že nebylo jasné, zda jste trenérem nebo sportovním manažerem. Jak to tedy s vaší odpovědností bylo?

Každá funkce, ve které jsem působil, byla jasně prezentována a že si média pak všechno spojovala, za to já nemohu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ozvěn dne s Veronikou Sedláčkovou byl odstupující generální manažer Sparty Praha Jozef Chovanec

A vy sám jste měl tedy jasno?

Samozřejmě. Všechny korky jsme dělali ve spolupráci s vedením a žádné rozhodnutí se nedalo udělat bez jeho souhlasu.

Kdo v poslední době určoval sestavu? Čí to byla zodpovědnost?

Hlavní zodpovědnost byla moje. Poslední tři roky, kdy jsem působil blízko mužstvu, jsem měl hlavní a přímou zodpovědnost já.

Daniel Křetínský zdůrazňoval, že mezi sebou máte velice korektní vztahy, a to i přesto, že si váš odchod vyžádal. Souhlasíte s tím?

Určitě. My jsme za celou dobu neměli žádný zásadní konflikt nebo problém.

Takže váš eventuální návrat do Sparty není vyloučený?

V tento moment přemýšlet, co bude dál, by bylo předčasné. Já Sparťanem vždycky zůstanu, byl jsem a budu. Tahle situace můj postoj ke Spartě vůbec neovlivní. Není to můj první odchod. Odcházel jsem jako hráč, pak i jako trenér a nikdy to nebylo tak, že bych pociťoval nějakou křivdu. Myslím, že za dobu ve Spartě cítím víc pozitivních věcí něž negativních.

Veronika Sedláčková, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme