Zahraniční fotbalové tituly se rozdělují, v Itálii se stále bojuje

V zahraničních fotbalových ligách se pomalu rozhoduje o držitelích titulů. Ten skotský vyhrál Celtic, německou Bundesligu ovládla Borussia Dortmund. Po vítězství v přímém souboji s druhou Barcelonou se španělský ligový primát po čtyřech letech přiblížil Realu Madrid.

Fotbalisté Juventusu slaví gól do sítě AS Řím. Budou slavit i ligový titul?

Fotbalisté Juventusu slaví gól do sítě AS Řím. Budou slavit i ligový titul? | Zdroj: Reuters

Zato v dalších elitních soutěžích to bude ještě velký boj. V Anglii mezi kluby z Manchesteru, ve Francii se slavné celky snaží dotáhnout na překvapení z Montpellier a v Itálii je to po letech opět boj mezi AC Milán a Juventusem Turín.

Kvůli odkládání kol pro přívalové deště nebo tragické události chybí v Serii A do konce soutěže ještě pět zápasů a situace v čele tabulky se pomalu začíná obracet. Dlouho vedoucí AC Milán totiž přestal vyhrávat. Dva týdny zpět podlehl na Stadionu Giuseppeho Meazzy Fiorentině 1:2 a teď opět doma pouze remizoval s průměrnou Boloňou 1:1.

"Dostali jsme gól po ztrátě míče uprostřed hřiště, to je pokaždé obrovská chyba. Soupeř hrál organizovaně, my jsme tam nebyli jako tým. A i když jsme na konci dohrávali v deseti, tak jsme mohli vyhrát," litoval trenér Massimiliano Allegri.

00:00 / 00:00

Téma z oblasti zahraničního fotbalu jako tradičně zpracoval Martin Charvát

Ten nakonec mohl být rád, že nejlepší střelec italské ligy Zlatan Ibrahimović v poslední minutě alespoň vyrovnal.

"Samozřejmě je jeden bod ze dvou domácích zápasů něco, co nikdo neočekával. Ale ve středu hrajeme znovu a teď musíme opět začít vyhrávat na našem stadionu, až pak můžeme řešit ostatní," narážel Allegri na to, že teď jeho celek ztrácí tři body na vedoucí Juventus Turín.

Klub, který má bilanci 19 výher, 14 remíz a žádné prohry, měl práci tentokrát mnohem snazší, než by se proti zvučnému AS Řím slušelo. V osmé minutě vedl 2:0, penaltu po vyloučení brankáře Stekelenburga využil ve 30. minutě někdejší hráč konkurenčního Milána Andrea Pirlo a nakonec soupeř odjel s porážkou 0:4.

"Ještě bych nemluvil o titulu, ve hře je stále patnáct bodů. Tři týdny zpět jsme byli za Milánem, teď bych to nerad zakřikl, i když je pravda, že jsme udělali velký krok. Ve středu nás čeká další soupeř, sice papírově snadný, ale i takové zápasy je potřeba vyhrát," upozorňuje kouč Antonio Conte hned na dvě věci.

Na to, že ač bez porážky, nezvládal Juventus velkou část sezony získat všechny tři body, ale pravidelně remizoval. A za druhé své svěřence chce ochránit před poblázněním způsobeným na pohled velmi snadným losem.

Martin Charvát, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít